R. Karbauskis: džiaugiuosi, kad šį kartą G. Landsbergis rinkimų programą parodė prezidentui, o ne D. Mockui

Autorius: R. Karbauskis Šaltinis: https://minfo.lt/lietuva/strai... 2020-02-19 16:37:00, skaitė 82, komentavo 1

R. Karbauskis: džiaugiuosi, kad šį kartą G. Landsbergis rinkimų programą parodė prezidentui, o ne D. Mockui

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis skeptiškai žiūri į konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio neformalų kvietimą vienytis atsakingoms partijoms, kurių pagrindu po Seimo rinkimų būtų galima formuoti valdančiąją koaliciją. R. Karbauskis klausia, ar konservatoriai patys save mato kaip atsakingą partiją, nes pasak jo, atsakomybės už savo priimtus sprendimus konservatoriai nesugebėjo prisiimti. 

„Po rinkimų paaiškės, kas ką kvies. Kam žmonės duos didžiausią palaikymą, tie ir kvies. Aš labai viliuosi, kad konservatoriai nebus tarp tų, kurie kvies. Tik dėl to aš esu politikoje. Jie padarė sprendimus, prisiminkime: LEO.lt, Visaginą, SGD terminalą, kur prarasti milijardai, tai tie žmonės tuos sprendimus priiminėjo, o jie dabar šneka apie atsakomybę. Tai reikia ir už tai prisiimti atsakomybę, mes apie tai daug dabar šnekame, bet pasirodo, atsakyti už tuos sprendimus, kur prarasti milijardai bei praskolinta valstybė, niekas nenori. Oi jie dabar labai atsakingi bus...“, – „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis.

Paklaustas, ar „valstiečiai“ yra atsakinga partija, R. Karbauskis šaržavo, kad valdančiųjų antikorupcinė darbotvarkė padarė vieną sveikintiną pokytį – konservatorių lyderis G. Landsbergis prieš artėjančius rinkimus rinkiminę programą pirmajam pristatė nebe „MG Baltic“ prezidentui Dariui Mockui, o šalies vadovui Gitanui Nausėdai.

„Aš atsakysiu paprastai, kad mūsų antikorupcinė darbotvarkė jau padarė vieną pokytį. Konservatorių partijos pirmininkas rinkiminę programą pirmajam pristatė ne „MG Baltic“ prezidentui Dariui Mockui, o prezidentui. Šiuo atveju kitam prezidentui. Tai jau yra pokytis, ir labai rimtas. (...) 2016 m. rinkimuose D. Mockus buvo pirmasis, kuriam pristatė. Tai šis įvykis yra progresyvus ir jie keičiasi. Tuo mes juos sveikiname“, – sakė jis.

A. Širinskienė: galvoti apie koaliciją su konservatoriais – sunku

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos (LVŽS) narė Agnė Širinskienė taip pat sunkiai įsivaizduoja, kad LVŽS po Seimo rinkimų galėtų formuoti valdančiąją koaliciją kartu su konservatoriais.

„Labai sunku galvoti ir svarstyti apie koaliciją su žmonėmis, kurie dar gruodžio ir lapkričio mėnesiais labai skambiai švaistėsi pareiškimais, kad atšauks priimtus pensijų reformos sprendimus, atšauks kitus dalykus, kurie buvo svarbūs ir vertingi“, - LRT radijui sakė A. Širinskienė.

ELTA primena, kad antradienį su šalies vadovu G. Nausėda susitikęs konservatorių partijos pirmininkas G. Landsbergis pristatė savo rinkimų programos matmenis. G. Landsbergis taip pat užsiminė, kad jis matytų atsakingų partijų branduolį, kuris po Seimo rinkimų galėtų būti ir bendroje koalicijoje. Paklaustas, kokios konkrečiai partijos galėtų būti kartu su TS–LKD koalicijoje, G. Landsbergis teigė, kad atsakingos.