Atgrasymo pramonės plėtojimas, plėtra ir parama Ukrainai – strateginis Lietuvos uždavinys

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/atgrasymo... 2024-01-20 18:21:00, skaitė 723, komentavo 4

Atgrasymo pramonės plėtojimas, plėtra ir parama Ukrainai – strateginis Lietuvos uždavinys

Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Gitanas Nausėda susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Komisijos komisaru pramonei ir konkurencingumui Thierry Bretonu.

Susitikime aptartos ES valstybių narių atgrasymo pramonės potencialo išnaudojimo ir stiprinimo galimybės, šiuo metu rengiama Europos gynybos pramonės strategija, karinės paramos teikimas Ukrainai.

„Ukrainoje tebevykstantis karas ir saugumo padėtis Europoje bei visame pasaulyje reikalauja stiprinti ES narių gynybos ir saugumo pramonės pajėgumus“, susitikimo metu pasakė G. Nausėda.

Valstybės lyderis taip pat akcentavo Europos Komisijos pastangų įgyvendinant Europos lyderių susitikime Versalyje 2022 m. nubrėžtų ES atgrasymo pramonės vystymo gairių svarbą.

„Būtina išnaudoti ir stiprinti ES valstybių narių gynybos pramonės pajėgumus siekiant įgyvendinti Europos Vadovų Tarybos priimtus įsipareigojimus užtikrinti tiek reikiamą karinės įrangos ir amunicijos paramos tiekimą Ukrainai, tiek savo gynybinius ir saugumo poreikius“, - atskleidė G. Nausėda.

Šalies vadovas pabrėžė, kad nuo 2022 m. Lietuva imasi aktyvių žingsnių siekiant plėtoti atgrasymo pramonę.

„Būsima Europos Sąjungos gynybos pramonės strategija turi atspindėti realią vykstančio karo Ukrainoje ir grėsmių tikrovę, taip pat numatyti greito reagavimo į besikeičiančią situaciją priemones bei būdus. Politinės paramos suteikimas gynybos pramonės įmonių investiciniams planams, taip pat karinė parama Ukrainai ir pirmenybė jos poreikiams turi būti pagrindiniai trumpojo laikotarpio ES gynybos politikos ir pramonės prioritetai“, - svečiui papasakojo G. Nausėda.

Pasak vyriškio „būtina siekti, kad visos šios priemonės sukurtų tinkamas sąlygas patenkinti tiek Ukrainai reikalingos karinės paramos, tiek nacionalinių ir atvykstančių NATO pajėgų aprūpinimo poreikius“.