JAV bombardavo tuščius Irako ir Levanto Islamo Valstybės pastatus Sirijoje

Autorius: Globalitika Šaltinis: https://globalitika.wordpress.... 2014-09-30 04:50:25, skaitė 6516, komentavo 0

JAV bombardavo tuščius Irako ir Levanto Islamo Valstybės pastatus Sirijoje

Fanfaros, besidriekusios prieš JAV ketinimą bombarduoti Irako ir Levanto Islamo Valstybę (ILIV - angl. ISIL), buvo didžiulės. Atrodė, jog tai bus naujasis Perl Harboras.

Tačiau rizikuojant susprogdinti šitą išpūstą burbulą, vistiek derėtų paklausti: nejaugi JAV viso labo subombardavo tik krūvą apleistų pastatų ir jokios realios žalos „blogiesiems“ islamistams nepadarė? Jei taip, tai mūsų ankstesni straipsniai apie ISIL tik patvirtina teoriją, jog ILIV tėra patogus pretekstas jankiams įsikišti į karą Sirijoje, dar labiau destabilizuoti Artimųjų Rytų regioną su galima intervencija į Iraną.

Pagal CNN Artimųjų Rytų korespondentės Arvos Deimon (Arwa Damon) pranešimus, Rakos (Sirijos miestas, kuriame vyko ILIV „bombardavimai“) gyventojai turėjo įvairias versijas apie jankių manevrus regione. Priežastis CNN žiūrovus šokiruoja:

15-20 dienų prieš oro ataką, visi ISIL pastatai buvo evakuoti, o kovotojai pradingo vietinių tarpe.

Taip buvo pasakyta tiesioginio eterio metu pačios žurnalistės. Galbūt ji pati netyčia leido tiesai išsprūsti, o galbūt tai buvo karts nuo karto pasitaikantis sisteminių žurnalistų noras eiti prieš oficialųjį JAV naratyvą. Kad ir kaip bebūtų, bet tai sako mum tik vieną: JAV perspėjo ISIL apie atakas iš anksto.

Ir tai nebūtų nuostabu žinant, jog ILIV yra dosniai finansuojami Saudo Arabijos ir Kataro, kurie greičiausiai gavo instrukcijas iš JAV su nurodymais. Visgi būtų kvaila manyti neva JAV žvalgyba yra tokia akla, jog per 20 dienų iki atakų pradžios nesugebėjo susiprast, jog būsimos agresijos taškuose ISIL kovotojų nebėra nė kvapo.

---

LDiena.lt: CNN ne tas kanalas, kuriame "žurnalistai" nei iš šio nei iš to leptelėtų tiesą. Tai visiškas oficiozas atstovaujantis vieną iš realiai JAV valdančių klanų. Būtent jis kūrė informacinę priedangą "rugsėjo 11-os" mitui, būtent jis žengia koja kojon su amerikietiškaisiais demokratizatoriais. Arva Deimon - ne šiaip Kuznecovaitės lygio nuo...grauža, o viena iš rimčiausių CNN darbuotojų - kalbanti keturiomis kalbomis, apdovanota ir pagerbta tarp moterų... Todėl tikėtis iš jos lūpų išgirsti netikėtus leptelėjimus - būtų daugiau negu naivu.

Daug labiau tikėtina, kad šiuo atveju mes matome vidinių klaninių JAV klanų apraiškas. Nereikia pamiršti, jog "ILIV" - tai tik dar vienas JAV projektas sukurtas ir paleistas į apyvartą tuomet, kai nepavyko susidoroti su Sirija pagal planą "A" - tą patį, kurio užteko nuversti valdžią Tunise, Egipte ir Libijoje.

Per tris metus Sirijos banditai nors ir kaip dosniai šeriami tiek iš Vakarų, tiek iš sauditų pusės faktiškai patyrė pralaimėjimą ir tik laiko klausimas - metų, dvejų, trejų - kada jie visi atsidurs ten, kur taip veržėsi - aname pasaulyje. Tačiau karinis JAV klanas atsitraukti nenori ir vietoj vidinio "pasipriešinimo kruvinam Asado režimui" užkūrė jau tarptautinį "islamo kalifato" projektą, po kuriuo, tačiau pasirašė ne visi, tampantys JAV virvutes.