Rusija kaupia auksą – JAV laikas susirūpinti

Autorius: L. Todas Vudas Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/05/rusi... 2015-05-03 12:02:20, skaitė 4343, komentavo 0

Rusija kaupia auksą – JAV laikas susirūpinti

Šią savaitę Rusijos Centrinis bankas savo tinklapyje paskelbė pranešimą apie tai, jog kovo mėnesį Rusija nupirko apie 30 tonų aukso, ir dabar bendros šalies aukso atsargos sudaro 1 238 metrines tonas. Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, šiandien Rusija užima penktąją vietą pagal turimas aukso atsargas. Ir tai tik tas auksas, apie kurį Rusija informavo pasaulį. Kaip ir Kinija, Rusija, visiškai tikėtina, pateikia TVF, kurį kontroliuoja JAV, toli gražu nepilną informaciją apie savo aukso rezervus. Vakarams dabar reikėtų jaudintis ir dėl to, kad Kinija taip pat kaupia auksą, tačiau ši tema ne šiam kartui.

Kodėl tai tokia problema Vakarams? Tai ne problema, jei į šį faktą žiūrėti nesusiejant jo su įvykiais, vykstančiais pasaulyje. Tačiau, jei imti domėn dabartinę geopolitinę istoriją, kaupianti auksą Rusija – tai būsimų permainų pranašas. Be to, tas faktas, jog Rusija kaupia auksą, leidžia mums kažkuria prasme suprasti Rusijos prezidento Vladimiro Putino minčių eigą.

Reikia tik atkreipti dėmesį į biudžetinę bei valiutinę mūsų dabartinės admininstracijos politiką, ir jūs suprasite, jog mūsų suvereni astronominė skola, neatsakingas lėšų švaistymas ir didėjantis nacionalinės valiutos pažeidžiamumas, galutinėje pasekoje prives prie katastrofos.

Bet kuris objektyvus apžvalgininkas supranta, jog mūsų priešininkai žiūri į ateitį ir bando pasinaudoti mūsų silpnomis vietomis. Kariškiai vadina tai asimetriniu karu. Bet aš asmeniškai vadinu tai protinga ilgalaike strategija.

Rusija, nežiūrint į visą jos autoritarizmą ir ksenofobiją, turi vieną puikią savybę: Rusija elgiasi taip, kaip naudingiau pačiai Rusijai. Ji daro žingsnius, kurie, Kremliaus nuomone, padidins jos galią. Ji nesistengia patikti ar įsiteikti idealistiniams, per daug optimistiškai nusiteikusiems ir politkorektiškiems Vakarams.

Rusija tą jau praėjo, ji pabandė, ir jai nieko iš to nesigavo. Tai vadinosi tarybų socialistinių respublikų Sąjunga. Ir aš nesuprantu, kodėl Vakarai negali mokytis iš savo apmaudžių klaidų.

Rusija daugiau nei komunistinė, nei socialistinė šalis. Jie nacionalistai. Kažkuria prasme Rusija yra laisvos konkurencijos kapitalizmu netgi aukštesniu lygmeniu, nei patys Vakarai. Ten nėra pakankamai stiprios socialinės apsaugos sistemos, ir šalį valdo oligarchai. Aš dažnai sakau, jog daugeliu atžvilgių Rusija savo išsivystymu atsiliko nuo Vakarų 150 metų. Jie dabar gyvena baronų-plėšikų epochoje, susidurdami su visomis, tai visuomenei būdingomis problemomis.

Maskva kaupia aukso atsargas, todėl, kad, jos nuomone, tai kilstelės rublio vertę ir labiau jį stabilizuos. Kaip ir Kinija, Rusija pradėjo ilgą žaidimą. Rusija mato, kad ekonominė Vakarų galia mažėja, ir ruošiasi tai dienai, kai bus pasikeista vaidmenimis.

Wall-Street’e kalbama, kad procentinė riba bus žema iki tol, kol nebus padidinta. Esamu metu pagrindinė Rusijos procentinė riba pakankamai aukšta ir skaičiuojama dviženkliu skaičiumi. Centrinis bankas buvo priverstas pakelti procentinę ribą, nežiūrint į nuostolius ekonomikai, kad išgelbėti nacionalinę valiutą.

Tai suveikė. Rusija praktiškai neturi skolų. Jungtinėse Valstijose mes beveik nieko nedarome, kad padengti skolas, kurių suma tuojau pasieks 20 trilijonų dolerių. Mūsų Federalinė rezervų sistema įsiterpia, kad išlaikyti procentinę ribą nenatūraliai žemame lygmenyje. Procentinės ribos padidinimas nors 1% smogs šimtų milijardų dolerių išlaidomis aptarnaujant skolą, o to mes sau niekaip negalime leisti. Ir būtent tuo momentu, sustiprintas auksu rublis, įstos į žaidimą.

Rusija tą žino. Ir visas pasaulis žino. Kartu su stiprios vadovybės nebuvimu mūsų ekonominis silpnumas peraugo į karinį ir geopolitinį silpnumą pasaulinėje arenoje. Tik pažiūrėkite į tai, kas vyksta dabar. Pavojingos šalys daugiau nebijo JAV reakcijos – mes bankrotai! Ir tai tik pradžia. Makiavelis pasakė: „Geriau tegu bijo, nei myli“. Aš bijau, kad šiandien Amerikos nei bijo, nei myli.

Mūsų neatsakingumas, kurio priežastimi tapo finansinės disciplinos abiejose partijose nebuvimas, prives prie rimtų, katastrofiškų pasekmių. Aš turiu omenyje artėjančius labai sunkius laikus. Jaunajai amerikiečių kartai teks dar kartą, savo asmenine patirtimi išmokti žiaurias praeities pamokas. Ir jie gali pasirodyti visiškai nepasiruošę šiems išbandymams.

Mes suteikėme mūsų ekonominiams ir, gali būti, kariniams priešininkams ekonominį ginklą. Tai bomba su laikrodiniu mechanizmu. Kažkuriuo momentu Federalinė rezervų sistema praras obligacijų rinkos kontrolę. Mūsų nacionalinė valiuta tada kainuos ne daugiau, nei popierius ant kurio ji išspausdinta. Ir vakarų sunkiasvorės, socialistinės visuotinės gerovės valstybės grius neišlaikiusios savo pačių svorio.

Rusija dabar yra laukimo pozicijoje tos dienos, kai Amerika atsibus ir supras, jog Rusija – tai šalis, kurios nacionalinė valiuta sustiprinta aukso atsargomis. Nežiūrint į savas dabartines ekonomines problemas, ir nežiūrint į tai, kad mūsų prezidentas kalba apie jo menamą viešpatavimą pasaulinėje arenoje, Rusija laukia tos dienos, kai ji galės palikti Jungtines Valstijas autsaiderio pozicijoje. Turint omenyje mūsų dabartinę trajektoriją – tai tik laiko klausimas.

Washingtontimes.com, JAV

Sarmatai