Rusijos ambasada išjuokė Lietuvos kibernetinio saugumo ataskaitą

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2020-04-18 13:32:00, skaitė 1107, komentavo 20

Rusijos ambasada išjuokė Lietuvos kibernetinio saugumo ataskaitą

Diplomatinė atstovybė pavadino Krašto apsaugos ministerijos ataskaitą chaotišku ir įrodymais nepagrįstu opusu

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje pareiškė, kad Krašto apsaugos ministerijos paskelbta nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaita nieko daugiau kaip sumišimo sukelti negali, teigiama ambasados komentare. 

Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad Vilnius įgyvendina svarbiausią Lietuvos uždavinį — veikimą prieš Rusiją, be to, kiekviena valdžios institucija turi "savo atsakomybės zoną". 

"Vienos jų kaltina Tarybų Sąjungą ir Rusiją okupacija, aneksija ir panašiais nusikaltimais, kitos — skelbia apie rytinio kaimyno "šnipų veiklą", trečios gąsdina "Rusijos grėsme" ir panašiai. Pagal nerašytas taisykles, kiekviena struktūra turi periodiškai atsiskaityti už savo darbą šioje srityje", — sakoma pareiškime.

Ambasada mano, kad Krašto apsaugos ministerija savo pranešimu įrodo Briuseliui, jog ji "vykdo Europos Sąjungos kibernetinių pajėgų lyderio pareigas". Pačią ataskaitą diplomatinė atstovybė vadino chaotišku ir įrodymais nepagrįstu opusu. 

"Mums šitas pranešimas nieko daugiau kaip sumišimo sukelti negali. Jei tikėtume vietiniais kiberfronto kovotojais, "rusiška dezinformacija" į šalį patenka ne tik per "Kremliaus kontroliuojamas visuomenės informacijos priemones", bet ir per kiekvieną biudžetinį namų bevielio tinklo maršrutizatorių, akivaizdu, pagamintą Rusijoje. Vis dėlto, visas pranešime išdėstytas nesąmones ir suskaičiuoti sunku", — teigiama ambasados komentare.

Šią savaitę buvo pristatyta 2019-ųjų nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaita, kurioje pagrindinis "dezinformacijos" šaltinis Lietuvoje išlieka "Kremliaus režimo kontroliuojama žiniasklaida". Tekste taip pat teigiama, kad Lietuvoje išaugo daugiasluoksnių informacinių atakų, t. y. atakų, susidedančių iš kibernetinių ir informacinių elementų, skaičius. Šios atakos pasižymėjo pažangesniais techniniais ir turinio apipavidalinimo sprendimais, sudėtingesniu operaciniu veikimu.

Visų pirma, ataskaitos rengėjai pastebėjo "padidėjusią dezinformaciją" paskelbiant nuosprendį Sausio 13-osios byloje, taip pat minint Lietuvos narystės NATO 15-metį ir vykstant diskusijoms apie Antrojo pasaulinio karo įvykius.

Lietuvos valdžia nuolat skelbia, kad Rusija kelia rimtą "grėsmę" šaliai. Lietuvos valstybės saugumo departamento (VSD) pranešime teigiama, kad pagrindinis "Rusijos propagandos" tikslas yra įvykiai, kuriais grindžiamas Lietuvos valstybingumas, ir pasipriešinimas "sovietinei okupacijai".

Daugelis ekspertų mano, kad Vakarų šalys naudojasi isterija apie "Rusijos grėsmę" kaip priedanga įgyvendindamos savo planus, visų pirma siekdamos pritraukti NATO ginklus ir kontingentus prie Rusijos Federacijos sienų. Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia nieko pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kursto antirusišką isteriją.

Taip pat Baltijos šalyse reguliariai trukdoma Rusijos žurnalistų veiklai, neleidžiant jiems atlikti profesinės pareigos. Baltijos valdžios institucijų veiksmai paveikė agentūrą "Sputnik". Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Rusijos žiniasklaida Baltijos šalyse yra persekiojama dėl istorinės tiesos.