Saviizoliacijos klaidos: įpročiai, kurie kenkia jūsų sveikatai

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2020-05-07 13:45:00, skaitė 742, komentavo 2

Saviizoliacijos klaidos: įpročiai, kurie kenkia jūsų sveikatai

Nejudrumas, persivalgymas ir išsiderinęs režimas — atrodo, kad jūs jau susidūrėte su karantino pasekmėmis. O kaip išvengti tokio gyvenimo būdo klaidų — paaiškina Sputnik

Koronaviruso pandemija ir saviizoliacija verčia visus išmokti gyventi iš naujo. Pavasarinius pasivaikščiojimus, vakarėlius su draugais, planus artimiausioms atostogoms ir darbą biure pakeitė darbas nuotoliniu būdu, "žygis" nuo šaldytuvo iki sofos ir vaizdo pokalbiai "Zoom" ir "Skype". Visa tai negalėjo nepaveikti ne tik psichinės, bet ir fizinės sveikatos, nes dėl nuobodulio ir ribotų galimybių kiekvienas nusprendė išbandyti naują vaidmenį — nenuilstamo sportininko, darbštaus darbuotojo, kulinaro ir smaguriautojo ar tiesiog tinginio.

Ir viskas būtų gerai, tačiau naujas vaidmuo izoliacijoje numato tam tikrą kraštutinumą, nes į kiekvieną iš šių užsiėmimų jūs pasineriate visa galva, stengdamiesi nugalėti nuobodulį, tačiau tuo pačiu metu pamirštate apie svarbiausią dalyką — sveikatą.

Taigi, kokias klaidas jūs darote saviizoliacijoje, kaip jos gali paveikti jūsų sveikatą ir kaip apsisaugoti — bandė išsiaiškinti Sputnik.

1 klaida — mažai judesio

© REUTERS / Francois Lenoir

Studentė žaidžia su kate saviizoliacijos metu

Taigi, jūs neturite namo kaime, neturite šuns ar bėgimo takelio, o jūsų fizinis aktyvumas išnyko. Taip, reikia žinoti, kad "saviizoliacija ant sofos" gali sukelti sąnarių ir raumenų problemų, o nuolatinis šaldytuvo varstymas gali pridėti papildomų kilogramų.

Ką gi daryti? Viskas labai paprasta — judėkite. Sportuokite namuose, nes Instagram yra labai daug mankštų, ir nepamirškite apie buitinį aktyvumą. Sunku įsivaizduoti geresnį laiką langams ir grindims plauti.

2 klaida — rekordinis sportas

Jei anksčiau jūsų fizinis aktyvumas pasireiškė pakilimu į penktą aukštą ir atgal arba vaikščiojimu iki biuro, tai dabar jums pavojinga kilnoti didelius svorius ar daryti špagatą.

Pradėkite nuo mažų dalykų — darykite 15 minučių treniruotes, užsiimkite joga ir nebandykite pasiekti supermodelio Naomi Campbell rekordo.

3 klaida — per stiprus ryšys su šaldytuvu

© Depositphotos / Haribol_108

Mergina dirba prie kompiuterio

Saviizoliacijos metu net tie, kas įprato laikytis dietos, susiduria su mitybos problemomis. Šaldytuvas tapo savotiška pramoga ir pagunda visiems ir kiekvienam, o tai greitai veda prie antsvorio atsiradimo.

Kaip gi įveikti amžiną norą valgyti?

Pabandykite įsiklausyti į save ir suprasti, ar iš tikrųjų esate alkani? Ir jei vis dar abejojate, geriau išgerti stiklinę vandens ir suvalgyti vaisių.

4 klaida — darbas ant sofos

Jei jūs jau įpratote dirbti, atsigulę į minkštas pagalves ar palinkę virš nešiojamojo kompiuterio, kiek įmanoma greičiau ištieskite nugarą ir nuimkite kompiuterį nuo kelių, o geriau iš karto atsisėskite prie stalo.

Atminkite, kad galva neturėtų kaboti virš kojų, nes kaklo ir pečių raumenys patirs nuolatinę įtampą, o tai sukels skausmą ne tik visame kūne, bet ir smilkiniuose ir net akyse.

5 klaida — per didelis krūvis akims

© Sputnik / Sergey Pivovarov

Moteris dirba nuotoliniu būdu

Pradedate darbą "su gaidžiais" ir baigiate sutemus, bandydami rasti kelią prie lovos? Panašu, kad netrukus turėsite problemų ne tik su akimis, bet ir su miego režimu.

Jei nenorite išeiti iš karantino su oftalmologo receptu, patariame jums dažniau daryti akių mankštą, naudoti drėkinamuosius lašus ir pagalvoti apie pertraukėles — be telefono ar eilinės serialo serijos.

6 klaida — be vėdinimo

Niekaip negalite susikaupti? Žiovaujate per svarbų skambutį su vadovybe?

Greičiausiai jums reikia pakvėpuoti grynu oru. Retas kambario vėdinimas gali sukelti apatiją, migreną, darbštumo sumažėjimą ir susikaupimo stoką.

Pagerinti situaciją padės elementarus vėdinimas kas valandą, 10–15 minučių.

© Sputnik /

Mityba saviizoliacijos sąlygomis



Read more: https://sputniknews.lt/society/20200505/12056165/Saviizoliacijos-klaidos-iprociai-kurie-kenkia-jusu-sveikatai.html