Valdžiagyvių teisinis nihilizmas turi būti sustabdytas: FNTT teks parodyti medžiagą

Autorius: Zigmas Vaišvila, Audrius Nakas Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/fntt-t... 2020-05-12 21:22:00, skaitė 447, komentavo 5

Valdžiagyvių teisinis nihilizmas turi būti sustabdytas: FNTT teks parodyti medžiagą

Lietuvos prezidentė dalia Grybauskaitė. Nuotr. facebook.com

Š.m. gegužės 12 d. Vilniaus apygardos prokurorė Austėja Abromaitienė tenkino signataro Zigmo Vaišvilos skundą dėl FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus viršininko Edgaro Leškevičiaus 2020 m. balandžio 29 d. rašto, kuriuo buvo nurodyta, kad pareiškėjams Z. Vaišvilai ir A. Nakui neleidžiama susipažinti su tyrimo medžiagos dalimi dėl neįregistruoto „COVID-19 pasekmių mažinimo fondo“ veiklos. FNTT pareigūnas neleido susipažinti su FNTT laiškais dėl informacijos pareikalavimo, finansų ministerijos ir TRANSFERGO LTD, renkančios lėšas šiam neįregistruotam Fondui Jungtinėje Karalystėje, kitų institucijų atsakymais ir pateikta medžiaga, netgi su 2020 m. kovo 19 d. LR finansų ministro ir LR sveikatos apsaugos ministro bendru įsakymu dėl šio neegzistuojančio fondo, kuriam vadovauti ministrai Vilius Šapoka ir Aurelijus Veryga paskyrė (cituojame įsakymą) „Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę“.

Prokurorė leido susipažinti su visa šio tyrimo medžiaga ir daryti visų jos dokumentų kopijas, nes „...visa fondo veikla grindžiama viešumo ir skaidrumo principais“.

Susipažinti su tyrimo medžiaga Z. Vaišvila ir A. Nakas tikisi šią savaitę, nes š.m. gegužės 18 d. reikia teikti skundą dėl pačios prokurorės A. Abromaitienės nutarimo, kuriuo nebuvo tenkintas pareiškėjų skundas dėl FNTT atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą. Prokurorės nuomone, pareiškėjai mano, kad šis fondas įsteigtas neteisėtai. Deja, šis apsimestinis fondas išvis neįsteigtas, tik šio neegzistuojančio fondo vardu nusikalstamai vykdomas paramos rinkimas ir labdaros davimas neaišku kieno vardu. Ir tuo užsiima dvi ministerijos, Lietuvos bankas ir grupė fizinių asmenų, kuriems Lietuvos įstatymai kažkodėl negalioja.

Z. Vaišvila ir A. Nakas tikisi, kad tyrimo medžiagoje aptiks nors ką nors, kas pagrįstų neįregistruoto COVID-19 pasekmių mažinimo fondo egzistenciją, grindžiamą „viešumo ir skaidrumo principais“. FNTT ir prokuratūros priimtuose nutarimuose nenurodyta, kad šis apsišaukėlių būrelis vykdytų veiklą pagal Lietuvos įstatymus. Todėl nėra jokio pagrindo nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl tokios veiklos.