Rusijos geležinkeliai pasirengę pervežti naftos produktus iš Baltarusijos į Rusijos uostus

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/economi... 2020-10-09 11:14:00, skaitė 1337, komentavo 4

Rusijos geležinkeliai pasirengę pervežti naftos produktus iš Baltarusijos į Rusijos uostus

Rusijos geležinkeliai paskaičiavo, kad tokiu būdu galės gauti apie 6 milijonus tonų papildomų krovinių

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Rusijos geležinkeliai yra pasirengę užtikrinti visų naftos produktų, kuriuos Baltarusija planuoja perorientuoti į Rusijos uostus, gabenimą, šiandien nėra jokių infrastruktūros apribojimų. Apie tai žurnalistams pasakojo bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Šilo, praneša TASS.

"Rusijos geležinkeliams nekyla jokių problemų. Mes suteikėme 50 proc. nuolaidą, ji galioja iki 2025 metų pabaigos — tiek patiems naftos produktams pristatyti į Rusijos Federacijos uostus, tiek grąžinant tuščius vagonus. Visuose vykstančiuose susitikimuose sakome, kad būsime pasirengę gabenti Rusijos geležinkeliams pateiktus krovinius, mes esame pasirengę teikti paslaugas už gerą kainą užtikrindami paslaugų kokybę", — sakė jis.

Pasak Šilo, Rusijos geležinkeliai paskaičiavo, kad tokiu būdu galės gauti apie 6 milijonus tonų papildomų krovinių.

Anksčiau Rusijos Federacijos energetikos ministras Aleksandras Novakas sakė, kad artimiausiu metu tikimasi pasiekti susitarimą su Baltarusija dėl naftos produktų tiekimo iš Lietuvos uostų nukreipimo į Rusijos Federaciją. Tuo tarpu potencialus naftos produktų tiekimo į Baltarusiją kiekis buvo padidintas iki 4-6 milijonų tonų iš anksčiau aptartų 3-4 milijonų tonų.

Anksčiau interviu Sputnik Lietuva Stanislavas Mitraсhovičius, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ir Nacionalinio energetinio saugumo fondo ekspertas, pažymėjo, kad Rusija jau daugelį metų iš eilės siūlė Minskui eksporto srautus perkelti į Rusijos uostus, tačiau Baltarusija ilgą laiką nenorėjo atsisakyti bendradarbiavimo su Lietuva.