Autorius: Vladimiras Kornilovas Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2020-11-08 15:19:00, skaitė 1441, komentavo 11
Be to, mes liudijame, kad šiame siekyje valdžios nestabdo net savo valstybes sunaikinimo grėsmė.
Verta atkreipti ypatingą dėmesį į labai įdomią šios problemos analizę iš Rusijos išorės žvalgybos tarnybos (IŽT) vadovo Sergejaus Naryškino lūpų, nuskambėjusią interviu Dmitrijui Kiseliovui metu. Ir ypač į tą momentą, kuris atspindi dabartinės situacijos unikalumą: į Vakarų (ir visų pirma Amerikos) elitų saiko jautimo, racionalumo nustatant politinius interesus ir kovos metodus, praradimą.
Tiesą sakant, Vakarų elito krizė skirtingais šiuolaikinės istorijos laikotarpiais ne kartą pastūmėjo juos į nuotykių scenarijus, kurie galiausiai sukėlė du pasaulinius karus. Tačiau savo valstybėse jie paprastai stengėsi neperžengti tam tikrų ribų, kurias neišvengiamai turėtų sekti griūtis ir neramumai. Jie visada stengėsi išvengti savęs sunaikinimo režimo.
2020 metų krizė aiškiai rodo, kad Amerikos "meinstrymas" nusprendė peržengti šią liniją. Atkreipkite dėmesį, kad IŽT vadovas anksčiau įspėjo apie tokį scenarijų. Praėjusį pavasarį Naryškinas, kalbėdamas Tarptautinėje Maskvos saugumo konferencijoje, sakė: "Pasaulinė korporacija negali nustoti plėstis ir leisti mažėti pelnui. Tai veikiau sunaikins tarptautinę teisinę sistemą ir saugumo architektūrą, kuri tapo nuostolinga ir nepatogi jai".
Be to, kaip rimtą problemą jis paminėjo tai, kad Vakarų valdžia nemėgina, nenori ieškoti krizės priežasčių. Ir kai prieina prie bandymų rasti kažkokį paaiškinimą, ji nedelsdama viską nukreipia į išorinį kišimąsi ir pradeda "raganų medžioklę".
Na, kadangi jūs neieškote tikrųjų problemų priežasčių, negalite jų išspręsti, jos tik pablogės. Naujame interviu Naryškinas tik nurodo priežastį, ką matome Vašingtone po rinkimų apylinkių uždarymo. Tiek laiko demokratinis elitas ruošė savo "nesisteminio" prezidento pralaimėjimą, kad peržengė visas raudonas linijas, visas nerašytas taisykles, anksčiau priimtas jų rate. De facto paleisdami "spalvotosios revoliucijos" scenarijų savo šalyje, demokratai naiviai manė, kad tada, po užtikrinto savo kandidato laimėjimo, jie galės greitai ir efektyviai atgauti kontrolę gatvėse. Galbūt jiems buvo netikėta, kad kairieji, kuriuos skatino demokratinė spauda, sužinoję pirmąją žinią, kad Džo Baidenas gali pralaimėti, išėjo į Vašingtono gatves su įžeidžiamais šūkiais tiek Trampui, tiek Baidenui. Ir dar neaišku, ar šį chaosą bus galima lengvai nuraminti.
Pirmą kartą po Amerikos pilietinio karo Jungtinės Valstijos susiduria su situacija, kai analitikai jau spėlioja, kurioje pusėje bus armija, jei ateinantį sausį ten pasirodys du vyriausieji kariuomenės vadai. Štai ką lemia sveiko proto nepaisymas kovoje dėl valdžios.
Apie šią situaciją kalba Naryškinas, paminėdamas, kad bandydamos pasinaudoti riaušėmis savo rinkimų tikslams pasiekti, visos Amerikos elito šalys parodė savo neracionalumą, visišką neatsakingumą savo valstybės likimo atžvilgiu. "Vardan taktikos jie paaukojo socialinį stabilumą", — sakė IŽT vadovas.
Ir dabar, nepaisant ilgų skaičiavimų ir ginčų dėl balsavimo rezultatų, JAV dar ilgai tvarkys savo politinių lyderių priešrinkiminio avantiūrizmo pasekmes. Vieninteliai nugalėtojai liks ginklų pardavėjai, kurie jau uždirbo didžiulį pelną iš nestabilumo šalies viduje.
Bėda ta, kad po šios krizės niekas nepradės taisyti klaidų, nebus pradėta tiksli jos priežasčių analizė. Labiausiai tikėtina, kad mes vėl stebėsime kaltų paiešką tarp išorės dalyvių, o tai galiausiai yra naujas tarptautinių santykių ir visos pasaulinės saugumo sistemos destabilizavimo laikotarpis. Kaip kitaip nukreipti savo visuomenės dėmesį nuo vidinių neišsprendžiamų problemų?
Štai kodėl dabar Rusijai ypač svarbu pasirengti išorinėms grėsmėms, agresyviam neigiamo šalies įvaizdžio primetimui.
Žinoma, tokių bandymų buvo ir bus visada. Tačiau pastaruoju metu jie ypač sustiprėjo, stiprėjant Rusijos pozicijai tarptautinėje arenoje ir didėjant Vakarų elito krizei. Kai kurios šalys net neslepia, kad prieš Rusiją taiko purvinus darbo metodus. Anksčiau jie bandė tai paneigti oficialiu lygiu. Neabejotina, kad didėjant krizėms JAV ir Europos Sąjungoje, šie metodai taps dar įžūlesni.
Tačiau Naryškinas savo interviu taip pat atkreipė dėmesį į mūsų pagrindinę jėgą, kurią pasitelkus buvo ir greičiausiai bus atremta daugybė išorinių išpuolių — tiesą.
"Patikėkite, pasaulyje yra daug protingų ir savarankiškai mąstančių, nepriklausomų žmonių, kurie simpatizuoja Rusijos užsienio politikai, Rusijos pasirengimui ginti ir palaikyti visuotines žmogiškąsias vertybes, vykdyti taikią politiką ir, jei norite, jie sužavėti Rusijos sugebėjimu prireikus apginti silpnuosius. Žodžiu, šie žmonės gerai supranta, kas juoda, o kas balta, kas gera, o kas bloga. Ir jie nori būti gerumo ir teisingumo pusėje, kaip ir jūsų paminėti legendinio "Kembridžo penketo" dalyviai buvo gerumo ir teisingumo pusėje", — teigė Naryškinas.
Tai iš tikrųjų yra Rusijos stiprybė, kuri ypač išryškėja aštrios Vakarų visuomenės stratifikacijos aplink šias vertybes kontekste.
Štai kodėl daugelis Rusijos užsienio politikos oponentų siekia iškreipti šalies išorinį įvaizdį net sferose, kurios iš pirmo žvilgsnio nėra susijusios su politika — prisiminkite bent jau išpuolius sporto ar medicinos srityje. Naryškino pateikta situacijos analizė rodo, kad artimiausiu metu tokios informacinės atakos tik sustiprės. Tam reikia būti pasirengus.
Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.