Vengrijos Ministras Pirmininkas: „G. Soros yra vienas labiausiai korumpuotų žmonių pasaulyje“

Autorius: minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2020-11-26 21:43:00, skaitė 1221, komentavo 4

Vengrijos Ministras Pirmininkas: „G. Soros yra vienas labiausiai korumpuotų žmonių pasaulyje“

Vengrijos Ministras Pirmininkas Viktor Orbán pavadino milijardierių George'ą Soros‘ą „vienu korumpuočiausių žmonių pasaulyje“ tuomet, kai jis paragino Europos Sąjungą priversti Vengriją ir Lenkiją paklusti „atviros visuomenės fondo“ taisyklėms.

„George'as Soros‘as grasina Vengrijai ir Lenkijai“, - penktadienį sakė ministras pirmininkas V. Orbán nurodydamas, kad jo viešas lobizmas Europos Sąjungoje atima finansavimą toms šalims, kuriose vadovauja konservatoriai.

„Dž. Soros‘as yra vienas korumpuočiausių žmonių pasaulyje. Jo kišenėje jau sėdi daugybė politikų, kurie dabar nori šantažuoti Vengriją ir Lenkiją dėl galimybės gauti ES lėšų“, - tęsė Vengrijos lyderis, kaltindamas milijardierių apie Vengriją skleidžiant „absurdiškus pareiškimus“.

Soros be kita ko teigė, kad „Orbán Vengrijoje sukonstravo įmantrią kleptokratinę sistemą, kuri neva apiplėšia šalies gyventojus. Sunku įvertinti sumą, kuria jis praturtino savo šeimą ir draugus, tačiau daugelis jų tapo nepaprastai turtingi“- būtent tokia informacija buvo paskleista neseniai paskelbtame straipsnyje turint omenyje jo paties didžiulį turtą ir praeities įsitikinimus dėl prekybos viešai neatskleista informacija.

Vengrija ir Lenkija pasipriešino ES fondo įsteigimui ir jos globalistiniams sąjungininkams po to, kai neseniai priėmė sprendimą vetuoti jos siūlomą septynerių metų biudžetą, nes buvo nuostatų, kurios Lenkijos teisingumo ministro Zbigniewo Ziobro nuomone, būtų sumažinusios jas iki „politinio ir institucionalizuoto“ lygmens. 

Nagrinėjamos nuostatos yra prieštaringos, įpareigojančios ES valstybes nares puoselėti europines vertybes ir vadinamąją „teisinę valstybę“.

Tačiau vengrai ir lenkai įžvelgė mechanizmą, atimantį konservatyvias šalis iš jų ES lėšų dalies, jei jos nepateiks dominuojančių ES valstybių - daugiausia Vokietijos ir Prancūzijos - politikos darbotvarkių. Tokiu atveju Vengrija ir Lenkija turėų sutikti su jų pastangomis nustatyti privalomas migrantų perskirstymo kvotas.

ES taip pat prieštarauja Lenkijos pastangoms reformuoti teismus. ES apibūdina reformas kaip puolimą prieš teismų nepriklausomybę, tačiau lenkai tvirtina, kad tai tik bandymas panaikinti nepotistinį buvusio komunistinio režimo palikimą (ir tai yra valstybės vidaus reikalai, į kurį užsienio šalių pareigūnai jokiu būdu neturėtų kištis).

„1989 m. Apskritojo stalo diskusijose tarp Lenkijos komunistų ir demokratinės opozicijos tuometiniam prezidentui generolui Wojciechui Jaruzelskiui - vyrui, vadovavusiam Lenkijos karo padėties vyriausybei sovietų labui - buvo leista paskirti visiškai naujus komunizmo laikų teisėjus tam, kad jis galėtų eiti pareigas. Šie teisėjai dominavo mūsų teismų sistemoje pastarąjį laikotarpį“, - 2017 m. kalbėjo Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.

Lenkija ir Vengrija turi tam tikrų priežasčių manyti, kad teisinės valstybės nuostatos būtų buvusios naudojamos kaip prievarta ir pasinaudojo veto teise. Europos Parlamento vicepirmininkė Katarina Barley iš Vokietijos pasiūlė balsuoti prieš kalbant  finansinį balsavimą jas „finansiškai suluošinti.“

Savo ruožtu Soros‘as bandė kalbėti apie Lenkijos ir Vengrijos veto kaip savanaudišką ir neatsakingą veiksmą, „padarytą tą akimirką, kai Europą kamuoja pavojingas COVID-19“, nors Lenkijos ir Vengrijos vyriausybės gali pagrįstai atsikirsti, jog tai nebuvo jų sprendimas skirti bausmes už tariamus pažeidimus dėl biudžeto, kurie galėjo apriboti koronaviruso pašalinimo ir ekonomines priemones.

„ES negal leistis į kompromisus dėl teisinės valstybės nuostatų. Milijardierius G. Soros tvirtino, kaip tai atsilieps Orbán‘o ir Kaczyński‘o keliamiems iššūkiams, ar ji išliks kaip atvira visuomenė, ištikima vertybėms, kuriomis ji buvo įkurta.“

„Jei kada norėjote sužinoti, kaip veikia Soroso planas, jis čia, prieš jus", - atsakydamas į klausimą sakė Vengrijos valstybės sekretorius tarptautinei komunikacijai ir santykiams Zoltánas Kovácsas.

„George Soros dar 2015 m. pasiūlė mokestines baudas tiems, kurie nepriima migrantų. Šiandien mes matome finansinį boikotą ir politinį šantažą, kurį vykdo ES institucijos“, - aiškino jis.

„Nesuklyskite, diskusijų apie ES kaip teisinę valstybę niekada nebuvo, nes net nėra kalbėta apie ES kaip apie faktinę. Pažvelgus į praėjusius penkerius metus, galime aiškiai pamatyti, kaip teisinės valstybės tema įgavo pagreitį kiekvieną kartą, kai ES liberalios, migraciją palaikančios jėgos neįstengia primesti savo valios valstybėms narėms, tokioms kaip Vengrija ir Lenkija, kurios priešinasi migracijai“, - atsakė jis ir pateikė gana išsamų atsakymą.