Trampas paskelbė apie protestų pradžią JAV

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2021-01-02 20:42:00, skaitė 1180, komentavo 3

Trampas paskelbė apie protestų pradžią JAV

Jis anksčiau užsiminė apie protesto galimybę, tačiau šį kartą prezidentas paskelbė ketinantis pateikti daug rinkimų rezultatų klastojimo įrodymų. Patį balsavimą jis apibūdina kaip "didžiausia afera Amerikos istorijoje"

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė savo šalininkų protesto akciją sausio 6 dieną. Savo Twitter jis nurodė, kad veiksmas prasidės Vašingtone 11:00 val.

Kur tiksliai vyks mitingas, valstybės vadovas pažadėjo paskelbti vėliau. Data nebuvo pasirinkta atsitiktinai, šią dieną JAV Kongresas patvirtins rinkimų kolegijos balsavimo rezultatus, kurie prezidento rinkimų nugalėtoju įvardijo demokratų kandidatą Džo Baideną.

Trampas anksčiau užsiminė apie protesto galimybę, tačiau šį kartą prezidentas paskelbė ketinantis pateikti daug rinkimų rezultatų klastojimo įrodymų. Patį balsavimą jis apibūdina kaip "didžiausia afera Amerikos istorijoje".

Buvusi dabartinio viceprezidento Maiko Penso patarėja Olivia Troy anksčiau neatmetė, kad mitingas balsavimo rezultatų patvirtinimo dieną gali virsti riaušėmis. Jos nuomone, pats Trampas į tai verčia savo šalininkus.

Prezidento rinkimai vyko Jungtinėse Valstijose lapkričio 3 d., o pergalę, kurią oficialiai turi patvirtinti Kongresas sausio 6 dieną, iškovojo buvęs viceprezidentas Džo Baidenas. Dabartinis valstybės vadovas Donaldas Trampas nepripažįsta pralaimėjimo ir ketina apginti savo nuomonę teisme.

Naujųjų metų išvakarėse JAV prezidentas ir jo žmona Melanija Tramp netikėtai atskrido į Baltuosius rūmus iš Maro a-Lago dvaro Floridoje. Trampas atsisakė atsakyti į žurnalistų klausimus apie šio sprendimo priežastį.

Metų pabaigoje dabartinis prezidentas pirmą kartą pirmavo vyrų, kurie labiausiai žavėjosi JAV, reitinge. Apklausą atliko sociologinė tarnyba "Gallup", o buvęs valstybės vadovas Barakas Obama nuolat laimėjo pastaruosius 12 metų.