R.Karbauskis: Panašu, kad ši valdžia siekia, kad mūsų būtų kuo mažiau, kad kuo daugiau išsivažinėtų

Autorius: Ramūnas Karbauskis Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2021-07-08 12:07:00, skaitė 628, komentavo 11

R.Karbauskis: Panašu, kad ši valdžia siekia, kad mūsų būtų kuo mažiau, kad kuo daugiau išsivažinėtų

Seimo Pirmininkė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen šiandien konstatavo, kad mūsų idėjos yra palaikomos ir kai kurių valdančiųjų: „ <...>„valstiečių“ valdžios sėta draudimų sėkla rado atgarsį kai kurių kolegų širdyse“.

Jau praėjusią savaitę rašiau, jog džiaugiuosi, kad dalis valdančiųjų registravo projektą, kuriuo būtų ribojama prekyba alkoholiu sekmadieniais. Šio projekto motyvai ir pasekmės tiesiogiai siejasi su gėrio visuomenei siekimu – mažiau žmonių susižalos, galimai mažiau ir žus, mažiau bus skriaudžiami vaikai ir t.t.

Tačiau šiuose V.Čmilytės-Nielsen žodžiuose girdimas nusivylimas, kad dar yra sveiko proto žmonių valdančiųjų gretose. Nes vertinant liberalų pasiūlymus, Lietuvoje jie norėtų „sėti“ narkomanijos, žmonių pardavinėjimo (kaip kitaip pavadinti siekius legalizuoti prostituciją), vaikų lyties keitimo, 90 plius x socialinių lyčių sėklas, kurios, deja, ar liberalų džiaugsmui niekaip neišaugs į gerovės valstybės vaisius.

Niekaip nesuprantu, kas jų galvose ir kodėl valstybės vairą visomis jėgomis stengiamasi išlupti iš Tautos ir jį atiduoti narkomafijai, alkoholio pramonei. Sunku suvokti ir tai, kodėl siekiama žmonės įbrukti kitokią, jiems svetimą ir nepriimtiną, ideologiją. Faktas, kad su tokia valdžia, kokia yra ši, valstybės laivas plauks tiesiai į bedugnę. Žinoma tik tada, jei Tauta tam leis įvykti.

Ir dar, poniai Viktorijai reikėtų paskaičiuoti, kokiam skaičiui draudimų per pastarąjį pusmetį būdami jie pridarė, nors tie jų įvesti draudimai neturėjo nei pagrindimo, nei logikos ir pasekmės buvo žiaurios – užsidarė, žlugo smulkūs verslai, nukentėjo kultūros ir meno sektorius, mokytojai, mokiniai, žmonės neteko pajamų... dar prie visų šių „džiaugsmų“ prisideda pakeltos elektros ir dujų kainos... Draudikų etiketę reikėtų prisiklijuoti šiai valdžiai pačiai, nes tiek draudimų Lietuva nėra dar patyrusi, pradedant užsipuolimu ir cenzūra dėl kitokios, nei ši valdžia turi, nuomonės ir baigiant neprotingais karantino draudimais, chaotiška vakcinavimo eiga. Visą jų politiką ir stumiamas vertybes galima pavadinti draudimu gyventi normaliai ir pagal savo įsitikinimus.

Mūsų gi įvesti alkoholio prieinamumo ribojimai, jo vartojimo prevencijos projektai, buvo orientuoti tik į sveiką aplinką, gerus žmonių santykius ir sveikatą. Jie niekada tokio chaoso, kokį matome dabar šios valdžios beprasmių draudimų sukeltą, nebekėlė. Atvirkščiai, sveiki, darbingi, protingi žmonės gali pasiekti daugiau. Tuo pačiu ir valstybė tada turi potencialą augti, tvirtėti, čia norėtų gyventi, grįžti daugybę Lietuvą palikusių žmonių, kurie išvyko ieškoti geresnio gyvenimo svetur. Mokslininkai skaičiuoja, kad mūsų padaryti alkoholio vartojimo pakeitimai, ypač akcizų srityje, vien per 2017-2018 metus išgelbėjo apie 1452 gyvybių. Leiskite retoriškai paklausti, o kokias pasekmės žmonių gyvybei turės dekriminalizuoti narkotikai ir dėl to išaugęs jų vartojimas?

Panašu, kad ši valdžia siekia, kad mūsų būtų kuo mažiau, kad kuo daugiau išsivažinėtų. Man atrodo, kad jau visi tai supranta, išskyrus šią valdžią, kuri arba nemoka įvertinti savo sprendimų pasekmių, arba tai daro specialiai.