Ramūnas Karbauskis: Kai valdo antraštės

Autorius: Ramūnas Karbauskis Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2021-12-01 14:42:00, skaitė 278, komentavo 3

Ramūnas Karbauskis: Kai valdo antraštės

Kai valdo antraštės. Šis įrašas apie žiniasklaidą, kuri vis dar turi problemą – skelbti su turiniu prasilenkiančias antraštes.

Sekmadienį LrytoTV rodė laidą 24/7, kurioje dalyvavau kartu su liberalu V.Mitalu. Diskusija buvo konstruktyvi, išsakyti pagrindiniai mūsų ir šios liberalios valdžios
skirtumai. Jie juk trypia ne tik per tradicines vertybes, bet ir narkotikų dekriminalizavimu bei alkoholio kontrolės atlaisvinimu kėsinasi į visuomenės sveikatą.

Mes būdami valdžioje elgėmės priešingai ir dabar, kaip opozicija, stengiamės išsaugoti tai, kas buvo sukurta žmonių ir valstybės gerovei. Taigi, laidoje palietėme daugybę temų nuo beviltiško Vilniaus mero, vienalyčių šeimų, narkotikų, valdančiųjų ketinimų kelti mokesčius iki to, kaip konservatoriai išnaudoja liberalus.

Labai aiškiai pasakiau, kad vienalyčių šeimų, narkotikų dekriminalizavimo ir kt. klausimais, kuriuos stumia liberalai drauge su konservatoriais, mes nepalaikome ir nepalaikysime, t.y. darysime viską, kad tokie įstatymai Seime nebūtų priimti. Nepalaikysime ir naujų mokesčių įvedimo bei senų kėlimo politikos.

Tik šiuo vieninteliu klausimu mūsų nuomonės su V.Mitalu sutapo, nes nei LVŽS, nei V.Mitalo atstovaujama partija Seime mokesčių kėlimo nepalaikys. O skaitant lrytas.lt antraštę, kuri atsirado jau gerokai po laidos, susidaro įspūdis, kad LVŽS ir liberalai dabar išvien! Ir tie žmonės, kurie skaito tik antraštes, net neabejoju, kad susidarė būtent tokį vaizdą. Dėl to sulaukiau nemažai skambučių, turėjau papasakoti ir paprašyti pasižiūrėti laidą ir neleisti būti suklaidinamiems antraštės.

Šioje vietoje norisi dėti tašką, bet... Šitiek metų, net ir tada, kada nesame valdžioje, mus vis tiek persekioja neatitinkančios tikrovės antraštės, kurių paskirtis, matyt, viena – klaidinti visuomenę. Todėl kviečiu pasižiūrėti laidą ir išvadas, kas ir ką palaiko, pasidaryti patiems.

Nesileiskite, kad informaciją kažkas "sukramtytų" už Jus ir pateiktų taip, kaip kažkam patogu. O žiniasklaidai linkiu objektyvumo ir elementaraus žmogiško padorumo, nes be to žiniasklaida - ne žiniasklaida, o kažkoks tarpinis variantas tarp propagandinio instrumento ir paskalų skaitalo.