Auga parašų po peticija prieš taip vadinamą "Galimybių pasą" skaičius

Autorius: Daiva Alzytė Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2021-12-21 21:29:00, skaitė 447, komentavo 4

Auga parašų po peticija prieš taip vadinamą

Likus savaitei iki taip vadinamo "Galimybių paso" nuo 12 m. vaikams taikymo, sukurta šį dokumentą atšaukti reikalaujanti peticija. Prezidentui Gitanui Nausėdai skirta peticija vos per tris dienas surinko daugiau kaip 70 tūkst. parašų. Palaikyti peticiją galima iki Kūčių, o pasirašiusiųjų skaičius kyla kiekvieną minutę, tad panašu, kad peticijos autorių siekį - surinkti 100 tūkst. parašų - įgyvendinti tikrai pavyks.

Peticijoje, skirtoje G.Nausėdai, rašoma, kad diskriminacinio "Galimybių paso" veikimą ir pandemijos valdymą apibrėžiantys Vyriausybės nutarimai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją bei įstatymus, nes juose nustatyti ribojimai yra įtvirtinti Vyriausybės nutarimu, o ne įstatymu; nėra pagrįsti ir proporcingi; nepateisinamai diskriminuoja grupę asmenų. Taip pat nurodoma, kad patvirtinti ribojimai pažeidžia tarptautinius susitarimus, o taip pat ir Konstitucijoje įtvirtintus principus, tokius kaip asmens neliečiamumas ir orumas, privatus gyvenimas, teisė į aukštąjį mokslą, tėvų teisės ir pareigos, bei nuostatą, kad nepilnamečius vaikus gina įstatymas, o valstybė globoja šeimas, taip pat žmogaus teisę pasirinkti darbą.

„Lietuvos Respublikos Konstitucijos 106 straipsnis nustato, kad dėl Vyriausybės aktų sutikimo su Konstitucija ir įstatymais į Konstitucinį Teismą gali kreiptis Respublikos Prezidentas, o jo teikimas sustabdo šio akto galiojimą. Susiklosčiusiomis aplinkybėmis esate vienintelis politinis pareigūnas Lietuvoje, turintis galią skubiai stabdyti žmogaus teises pažeidžiantį reguliavimą. Nuo Jūsų sprendimo priklauso tūkstančių Lietuvos žmonių teisų ir laisvių padėtis, Jūsų galioje grąžinti pasitikėjimą valstybe ir sustabdyti tebeaugantį susipriešinimą", - rašoma peticijoje.

Peticiją pasirašyti gali visi norintieji. Taip pat kviečiama aukoti. Šiuo metu surinkta jau daugiau kaip 14 tūkst. eurų.

Peticija socialiniuose tinkluose dalijasi ne tik paprasti gyventojai, bet ir visuomenininkai, politikai: „valstietė" Audronė Jankuvienė, Seimo narys Mindaugas Puidokas, teisininkas Arnas Ilgauskas, juvelyrė Jurga Lago, kultūros istorikė Rasa Čepaitienė ir kiti. Palaikymą išreiškė ir Lietuvos Advokatūros pirmininkas Ignas Vėgėlė.

„Esu trijų vaikų tėvas. Pandemijos valdymo priemonė, nustatyti Galimybių paso reikalavimą 12-16 metų vaikams, tiesiogiai liečia mano šeimą ir mano vaikus. Lygiai kaip liečia tūkstančius kitų šeimų, Lietuvos vaikų ir anūkų. Visi moksliniai ir statistiniai duomenys rodo, kad COVID infekcija vaikams įprastai nėra sunki ir ligos eiga gali būti lyginama su kitoms virusinėms kvėpavimo takų infekcijoms. Versti vaikus vartoti receptinį vaistinį preparatą, esantį kol kas laikinojoje registracijoje, kurio ilgalaikiai poveikiai sveikatai nėra nustatyti ir nėra tirti, o daliai vaikų trumpalaikiai šalutiniai poveikiai yra sunkūs, vien dėl to, kad vaikai neužkrėstų asmenų, kurie turi galimybę saugoti savo sveikatą patys, yra jokiais teisiniais ir medicininiais argumentais nepateisinamas sprendimas.

Jau esu rašęs, kad prezidentas dėl Konstitucijai prieštaraujančių Vyriausybės nutarimų turi galią kreiptis į Konstitucinį Teismą, o toks JE kreipimasis stabdo šių Vyriausybės nutarimų veikimą", - sako I.Vėgėlė.

Peticiją galite pasirašyti ČIA