Anglosaksų panika ir Ukraina

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/anglo... 2022-01-26 16:27:00, skaitė 403, komentavo 7

Anglosaksų panika ir Ukraina

JAV ir Didžioji Britanija evakuoja savo diplomatus iš Kijevo. Apie panašius planus pranešė ir Australija. Kitos šalys kol kas neskuba to daryti. Kodėl anglosaksai taip panikuoja? Ko gero, todėl, kad nežino, ką suplanavo daryti Putinas.

Negana to, Didžioji Britanija pranešė apie prorusišką vyriausybę, kurią neva planuoja paskirti Rusija po to, kai okupuos Ukrainą. Tačiau Putino bruožas kaip tik ir yra veikti taip, kaip iš jo nesitikima. Todėl didesnė tikimybė yra, kad įsiveržimo į Ukrainą nebus.

Nors teoriškai tokia galimybė egzistuoja. Ir Ukrainoje yra daug žmonių, kurie norėtų, kad taip įvyktų. Tuomet daug dabartinių „patriotų“ viešumoje taptų rusofilais. Tačiau taip pat būtų daug žmonių, kurie tokį scenarijų pasitiktų priešiškai. Rusijai tikrai nereikia tokios situacijos.

Tačiau Rusija taip pat negali susitaikyti su tuo, kad Ukraina būtų agresyvi antirusiška valstybė. Bet kaip padaryti taip, kad Ukraina nebūtų anti-Rusija? Viena Rusija savo jėgomis to padaryti negali. Tai galėtų padaryti Rusija su JAV, nes būtent JAV turi realius valdžios svertus Ukrainoje. Idealiu atveju Rusijos ir JAV susitarimas dėl Ukrainos turėtų apimti ne tik tai, kad Ukraina netaps NATO nare, bet ir tai, kad Ukraina nustos būti anti-Rusija.

Pusė Ukrainos iš karto sutiktų su tokiu projektu. Kita pusė pasidalintų į dvi dalis. Didžioji dalis anksčiau ar vėliau sutiktų dėl konformizmo. Būtų, aišku, ir nepatenkintų, bet jų būtų mažuma. Be to, reikia turėti omenyje, kad ir nacionalistai be oligarchų pinigų nelabai ką gali padaryti. O oligarchus „pastatytų į vietą“ JAV.

Bet kad tai įvyktų, reikia, jog JAV to panorėtų. Kol kas matome tik anglosaksų paniką. O panikos būsenoje net Oksfordą ir Kembridžą baigę žmonės gali padaryti labai pavojingus sprendimus ne tik Ukrainai, bet ir visam pasauliui.

Dažniausiai Lietuvoje nepageidaujama ar, neretai, tiesiog draudžiama publicistika ir dokumentika – kiekvieną dieną rodoma „PressJazz TV“ kanale.