Autorius: Petras Dargis Šaltinis: http://petrasdargis.lt/rasinia... 2015-11-02 14:40:58, skaitė 3640, komentavo 2
Paskutiniai pomidorai, kelios paprikos ir čiliukai. Augti jie nebeaugo, bet pamažu noko. Dar galima buvo laikyti kokią savaitę - visgi geriau nokinti ant augalo, o ne ant palangės. Bet žemėje eina į pabaigą šilumos atsargos. Per didžiąsias spalio pabaigos šalnas šiltnamiuose paryčiais išsilaikydavo vos +1,2 laipsnio. Dieną viduje temperatūra normali, bet žemėje šilumos atsargų niekas nebepapildo. Nenorėjome rizikuoti. Be to, tai jau tradicija - daigus išnešti į šiltnamį balandžio 20 dieną, uždaryti šiltnamį lapkričio 1 dieną.
Toks ilgas sezonas įmanomas tik panaudojant žemę kaip šilumos akumuliatorių. Anksti pavasarį visą mėnesį (nuo kovo pradžios) šiluma varoma į žemę. Pašalo labai greitai nelieka. Žemė įšyla iki 10 laipsnių. Pasodinus daigus, į žemę dienomis varomas tik šilumos perteklius, kai temperatūra viduje pakyla daugiau 29 laipsnių. O šilumos atsargos iš žemės imamos tik tada, kai šiltnamio temperatūra pasidaro žemesnė nei žemėje. Visą procesą valdo Vinco sukurta šiltnamio automatika. Ji šiltnamį saugo ne tik nuo šalnų, bet ir nuo perkaitimo, kuris per vasaros karščius augalams pasidaro labai pavojingas.
Kita tinginio daržo gudrybė - hidroponika. Mes jo nei ravime, nei laistome, nei žemės purename - žemės netgi nėra. Vietoje žemės keramzito granulės. Štai Vincas nukerps augalų šaknis, išpils iš vazonėlių keramzita - ir tai visas rudens darbas. Pavasarį keramzitą vėl supilsime į indelius ir pasodinsime daigus. Taip mes lengviausiu būdu užsiauginame labai skanių ir sveikų daržovių, neperšėrę jų trąšomis. Hidroponika garantuoja labai tikslų jų dozavimą.