Algimantas Rusteika: Sakmė akademiko vardui gauti

Autorius: Mindė Šaltinis: http://ldiena.lt/... 2022-05-22 22:56:00, skaitė 203, komentavo 10

Algimantas Rusteika: Sakmė akademiko vardui gauti

`

Seneli mūsų, kuris nesi pragare, teesie šventas tavo gardas, teateinie tavo prezidentystė, teesie tavo Dalia kaip balkonėlyje, taip ir žemėje. Kasdieninės neapykantos duok mums šiandien ir atleisk jums jūsų kaltes, kaip ir mes atleidžiame savo konservatoriams. Ir neleisk mūsų nedulkinti, bet gelbėk mus nuo ruso.

Tai buvo pavogtų KGB bylų žodis.

Dėkojame Seneliui. Lietuva per jį atsirado, ir be jo neatsirado nieko, kas Lietuvoj yra atsiradę. Mes tikime į Šventąją šeimą, anūkų bendravimą, jų nusikaltimų atleidimą ir amžinąjį gyvenimą Seime, iš kur numirėliai ateis gyvųjų teisti. Trečią dieną jis kelsis iš numirusių ir nužengs į pragarus.

Ir tada pamatysime, koks platus gi kraštas mūs gimtasis! Štai jau dygsta visoje šalyje paminklai, pastatus ir sandėliukus tuoj tirštai aplips memorialinės lentos, kur pažvelgsi - ten Jo Vardo gatvės ir aikštės, garlaiviai, orlaiviai ir haubicos, ekologiški laukai, karalienių mortų mokyklos, darželiai ir klestintys vaikystės sodai!

Štai ir Vytauto Antrojo universitetas, štai ir vatnikų sušaudymo poligonas su tolerantiškų atbėgėlių centru, štai ir valstybinis Jo aerouostas su Gabrieliaus pakilimo taku! Centrinėje turgavietėje, kiekvienoje krautuvėlėje taromatas su biustu, kuris įmetus depozitą ir pasirinkus temą, sako pamokslus ir pakrizena!

Čia juk Tavo šalis, čia juk Tavo susijaudinę piliečiai, čia Tavo šunauja Laisvės nuo mokesčių dienomis, su portretais ir daugiaspalvėm gausiai eis dėkingumo procesijomis aplink buvusius privatizavimo tarnybų pastatus! Sostinė bus pervadinta Tavo vardu!

Ir iškils tvarus, įtraukus ir darnus atminties muziejus iš Taivanio marmuro, su auksiniais pisuarais, bus išleisti vardiniai eurai ir pašto ženklai, traškučiai, ordinai ir raktų pakabukai, kuriais mokinukai dovanosis per Valentino dieną! Tavo vardu pakrikštys firminius kepsnius, batalionus, kilkės konservus ir patrankas, trinkelių takus ir naujas pomidorų veisles!

Pažįstamas kiekvienam, brangus Tėvelio veidas puikuosis kiekvienoje klasėje, ant veganiškų dešrelių, kaukių, padažų ir koldūnų. Masiniais tiražais išeis veidaknygės poezijos raštai ant kreidinio popieriaus, kuriuos bus privalu savanoriškai išpirkti! Jis taps Poezijos pavasario laureatu ir glaudžiai susitelkę piliečiai stebėsis, kaip iki šiol netapo, ir suras, kas kaltas!

Per gimtadienius ir vardadienius ant Trijų Kryžių kalno bus suteikiamos Jo vardo literatūrinės, filosofinės premijos ir valstybinės stipendijos. Per sausio speigą Jam skanduos skautų rikiuotės, prie Katedros liepsnos asmeninių sargybinių saugomas asmeninis laužas giminėms ir artimiesiems ant atsikeltos asmeninės žemės. Vatnikai ir šiaip rusteikos tupės parų už neapykantos kalbas, o palankių komentarų lyderiai be eilės pataps LRT programų vedėjais.

Seimo posėdžių salėje - būtinai altorėlis, koridoriuose - stacijos, ant kabineto sienos - įrėmintas pareiškimas į komjaunimą ir Rezistento Nr.1 pažymėjimas. Per gimtadienį vyks visaliaudinė Dainų ir šokių šventė su pasauline konservatorių spartakiada, miestelėnai giedodami psalmes sodins ąžuolus ir žemėj Lietuvos sužaliuos europiniai sodai.

Valstybės šventės proga prekybcentriuose nemokamai gausim skalbimo miltelių, po neužmirštuolę ir vardinės kregždučių trauktinės, pateikus pašalpos gavėjo pažymėjimą - butelį alaus, o vaikų skyrelyje - Jo Vardo monopolio žaidimų, nuveiktų darbų dėlionių ir lipdukų. Mokyklose kas rytą bus visuotinės rikiuotės su skaitiniais apie šlovingą gyvenimo kelią. Kiekvienoje klasės lentynoje - pilnas raštų, laiškų, žinučių ir kompromatų rinkinys.

O kaip iškils Jis valstybės aikštėje ant arklio, užsimojęs kardeliu! O kaip liepsnos šalia amžinoji nerusiškų dujų ugnis! Lietuvos bunkeryje bus mauzoliejus, nuo kurio dėkingi palikuonys ir pirmuonys priiminės pasididžiavimo paradus. Koplytėlėje bus galima pasimelsti, kioskelyje nusipirkti šventinto vandens "fleškutę" su atvaizdu, vardinių skiepų ir suvenyrų, skanukų vaikams ir žurnalistams.

Ir delfiuose (juk svarbu, kaip svarbu kas pirmas!), ir ambasadose nekrologai seniai parašyti, atsakingi asmenys paskirti, juodraščiai išsaugoti - reikia tik paspausti ENTER ir ratas bemat ims suktis! Pasipils dar didesni amžinojo gyvenimo apdovanojimai, karaliai, šeichai ir prezidentai sulėks būriais ir prasidės Tarpplanetinis šachmatų kongresas!

Juk taip tikrai bus, ar dar abejojat? Tai kodėl ir Jis negali to pamatyti, pasidžiaugti savim kartu su mumis, juk toks kuklus žmogus, kas jam iš tos laimės? Vis pasako, kad nesvarbu ir nenori, bet nepasako, kad nereikia, nes baisiai nori, vargšas, tai dabar jau tyli ir tik stebi - laukia naktį laukia dieną, laukia naktį laukia dieną - tai gal užteks be galo kankinį už Tėvynę kankinti?

Kanonizuojam, kviečiam Popiežių, visus ajatolas, šamanus, vyriausiąjį rabiną ir Dalai Lamą, suteikim Generalisimo laipsnį, Didžiojo Kunigaikščio titulą, negi jums gaila, po galais! Drąsioji Lietuva gali viską, jei nubalsuosim, kad dukart du penki - taip ir bus! Valstybės ir tautos likimas dabar priklauso nuo jo likimo. Nebeilgai laukti.