A. Vučičius: Serbija gaus dujas iš Rusijos „itin gera kaina"

Autorius: Respublikos Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2022-05-30 18:34:00, skaitė 206, komentavo 2

A. Vučičius: Serbija gaus dujas iš Rusijos „itin gera kaina

Rusija ir toliau tieks dujas Serbijai palankia kaina, dėl to sekmadienį telefonu susitarė Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kremlius patvirtino, kad dujų tiekimas bus tęsiamas, o A. Vučičius sakė, kad abu vadovai susitarė dėl naujos trejų metų sutarties.

Serbija yra labai priklausoma nuo Rusijos tiekiamų dujų. Gegužės 31 dieną baigiasi nuo 2021 metų gruodžio galiojusi dvišalė dujų tiekimo sutartis, pagal kurią Serbijai iki šiol buvo taikoma antra mažiausia dujų kaina Europoje po Baltarusijos.

Pasak Serbijos žiniasklaidos, naujoji sutartis, kuri bus pasirašyta per kelias dienas su Rusijos valstybine energetikos milžine „Gazprom“, užtikrino „itin gerą“ dujų kainą, sakė A. Vučičius.

A. Vučičius laikomas Balkanų šalies vadovu, palaikančiu glaudžiausius ryšius su V. Putinu. Nors Serbija jau daugelį metų yra kandidatė į ES, vyriausybė atsisakė paremti sankcijas Rusijai dėl šios šalies invazijos į Ukrainą.

Iki šiol Serbija balsavo tik už JT rezoliuciją, smerkiančią Rusijos agresiją.

Pastarosiomis savaitėmis JAV ir ES vis dažniau ragino šią Rytų Europos valstybę keisti savo politiką Rusijos atžvilgiu.

Kalbėdamas apie didėjantį Vakarų spaudimą, A. Vučičius sakė, kad „nelengva pasakyti, kiek ilgai Serbija galės vykdyti nepriklausomą, suverenią politiką“.

Serbijos prezidentas pabrėžė, kad per savo „gerą pokalbį“ su V. Putinu jis taip pat perdavė Serbijos pageidavimą kuo greičiau užbaigti karą Ukrainoje.

Šaltinis