Aidas Gedvilas: Eilinis valdančiųjų siurprizas – patyliukais apmokestinti visą žmonių nekilnojamąjį turtą!

Autorius: Aidas Gedvilas, LR Seimo narys Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2022-05-30 18:44:00, skaitė 372, komentavo 12

Aidas Gedvilas: Eilinis valdančiųjų siurprizas – patyliukais apmokestinti visą žmonių nekilnojamąjį turtą!

Pasak ministrės, įstatymų projektai teikiami DERINIMUI SU VISUOMENE, pastabų laukiama iki birželio 10 dienos!

Klausiate: - Ką reikia daryti, kad šių krizių akivaizdoje būtume neapkrauti naujais mokesčiais?

Atsakau: - Jei nereaguosime ne tik mes politikai, bet ir Jūs – piliečiai, tokie planai labai greitai gali virsti realybe. Todėl visi kartu turime tarti griežtą NE tokiems Vyriausybės planams.

Kadangi Vyriausybė bijo Tautos balso ir todėl Referendumo teisės nesiteikia grąžinti į realybę, SIŪLAU:

1. Pasirašyti peticiją „Prieš visuotinį nekilnojamojo turto mokestį“.

2. Aktyviai dalintis informacija su draugais ir pažįstamais. Akivaizdu, kad šiuos planus bus bandoma kuo tyliau įgyvendinti, nukreipiant visuomenės dėmesį. Kuo daugiau viešumo, tuo mažiau galimybių valdantiesiems priimti šį pasiūlymą.

3. Ir po to dar parašyti savo nuomonę apie naują mokestį tiesiai Finansų ministrei el. paštu gintare.skaiste@finmin.lt

Apie „naujovę“ detaliau:

Su automobilių mokesčiu šiai valdžiai nepaėjo, tad jie greitai sugalvojo kitą būda įlįsti į žmonių kišenę – apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą – pradedant senukų sandėliukais ir garažais. Tuo metu, kai visa šalis laukia ryžtingų sprendimų dėl ekonomikos gaivinimo ir augančių kainų pažabojimo, valdantieji ieško būdų kaip pagerinti savo pačių gyvenimus ir nulupti kuo daugiau pinigų iš žmonių.

Pati išsigandusi savo įžūlumo, finansų ministrė nedrįso tiesiai šviesiai įvardinti, kad ketina apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą, todėl finmino puslapyje puikuojasi miglotas pažadas „didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą“. Savivaldybės tikrai apsidžiaugs. 

Realiai nekilnojamojo turto mokestis už pagrindinį gyvenamąjį būstą būtų siejamas su deklaruota gyvenamąja vieta ir apmokestinamas progresyviais tarifais, atsižvelgiant į būsto mokestinę vertę, nustatytą masinio vertinimo būdu. Mokestis atsirastų metinėse deklaracijose ir kuo brangesnis būtų turtas, tuo didesnis mokestis. Tik niekas nežada, kad mokestis nedidės...

Tai yra tiesiog VAU! Kito žodžio tiesiog nerandu. Kas darosi šių žmonių galvose? Kokiame pasaulyje jie gyvena? Kokį supratimą turi apie ekonomiką ir žmonių lūkesčius? Ar jie bent girdėjo, kad infliacija Lietuvoje muša visus ES rekordus, o mūsų žmonės yra vieni skurdžiausiai gyvenančių ES? Jau nekalbu apie brangstančius: energijos išteklius, elektrą, dujas, šilumą, kurą, naftos gaminius, komunalinių atliekų tvarkymą, būtiniausius maisto produktus, milžinišką pinigų infliaciją, statybinių ir kitų buitinių prekių ir paslaugų brangimą dėl vykstančio karo Ukrainoje, perkamosios galios mažėjimą, paralyžiuotą mediciną, neatsigaunančią po pandemijos ir t.t. Ir visą tai mums siūlo už solidarumą priimant karo pabėgėlius, visokeriopą paramą jiems ir t.t.