Muziejai sulaukė per 40 tūkst. ukrainiečių

Autorius: Alkas.lt Šaltinis: https://alkas.lt/2022/06/28/mu... 2022-06-29 13:13:00, skaitė 105, komentavo 0

Muziejai sulaukė per 40 tūkst. ukrainiečių

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios nuo jo bėgantiems šios šalies gyventojams mūsų kultūros įstaigos – bibliotekos, muziejai, scenos meno įstaigos – atvėrė duris ir kvietė jose lankytis nemokamai.

Kultūros ministerijai pavaldžius nacionalinius ir respublikinius muziejus kovą, balandį ir gegužę iš viso aplankė 43 723 ukrainiečiai.

Didžiausio jų susidomėjimo pirmąjį pavasario mėnesį sulaukė Lietuvos nacionalinis muziejus (3480 lankytojų), Lietuvos jūrų muziejus (2788 lankytojai) bei Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai (1924 lankytojai).

Iš viso kovą Kultūros ministerijai pavaldžiuose muziejuose apsilankė 10 568 ukrainiečiai.

Balandį šis skaičius išaugo iki 17 792, o gausiausiai šį mėnesį Ukrainos gyventojai lankė Lietuvos jūrų muziejų (5352), Lietuvos nacionalinį muziejų (4696) ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus (3016).

Trečiąjį pavasario mėnesį Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai sulaukė 15363 ukrainiečių, didžiausio jų dėmesio sulaukė Lietuvos nacionalinis muziejus (4844), Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai (2834) ir Trakų istorijos muziejus (2634).

Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas sako, kad lietuvius su ukrainiečiais sieja bendra istorija, šimtamečiai papročiai, taip pat iš Ukrainos kilusios didikų giminės.

„Aktyviai bendradarbiaujame su Vakarų Ukrainos muziejais. Be to, norėjome, kad pas mus užsukę ukrainiečiai pasijustų lyg namuose.

Nuo karo pabėgusios moterys apsiverkdavo mūsų muziejuje išvydusios skulptūras iš gimtosios Ukrainos. Mes nuo XIV amžiaus, gal net dar anksčiau buvome kartu, todėl nenuostabu, kad ir šiandien esame kartu su Ukraina.

Muziejai | lrkm.lt nuotr.

Atviromis širdimis laukiame ukrainiečių Valdovų rūmų muziejuje. Gal tai ir nulėmė, kad jie mus pamilo ir čia užsuka ne po vieną kartą.

Tuo tikrai labai džiaugiamės“, – teigia dr. V. Dolinskas. Jo vadovaujamame muziejuje dirba dailės istorikė iš Ukrainos.

Pasak Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorės dr. Rūtos Kačkutės, šį muziejų lankantys karo pabėgėliai iš Ukrainos džiaugiasi galimybe nemokamai pažinti Lietuvos istoriją ir kultūrą:

„Visuose muziejaus padaliniuose jau apsilankė 13 000 Ukrainos piliečių.

Muziejus ukrainiečių šeimoms rengia teminius mokomuosius užsiėmimus ir ekskursijas.

Kartu su „Kūrybinėmis jungtimis“ pradėjome sumanymu „LABAS = ПРИВІТ“, skirtu Vilniuje laikinai prieglobstį radusiems Ukrainos kultūros lauko atstovams.

Šiuo sumanymu siekiame ne tik juos suburti, bet ir įgalinti veikti bei padėti savo tautiečiams įsitraukti į vietos bendruomenes per kultūrines veiklas.“