Rusijos ir Kinijos sąjunga kelia grėsmę Amerikos naftos doleriui

Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: http://ltnacionalistas.wordpre... 2014-11-04 08:38:14, skaitė 5515, komentavo 1

Rusijos ir Kinijos sąjunga kelia grėsmę Amerikos naftos doleriui

Vakarų naftos ir dujų gamintojai nerimauja vis labiau, kadangi vystantis Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimui jėgų balansas tarptautinėje energetikos rinkoje svyra į rytus, rašo viena iš stambiausių užsienio interneto svetainių energetikos srityje:

http://oilprice.com/Energy/Oil-Prices/The-End-Of-An-Era-Is-The-US-Petrodollar-Under-Threat.html

Kaip pažymi straipsnio autorius, Rusijos ir Kinijos sutartis dėl dujų tiekimo, sudaryta gegužės mėnesi ir taip suneraminusi Vakarus, yra tik stambiausia iš visos eilės kitų energetinių susitarimų tarp šių šalių pradedant nuo 2009 metų.

Rusijos ir Kinijos santykių plėtojimas ekonomikos sferoje, didele dalimi sąlygotas Vakarų sankcijų prieš Rusiją ir Kinijos pastangų užtikrinti sau ilgalaikį energetikos resursų tiekimą, taip pat gali reikšti dolerio viešpatavimo eros pabaigą. Taip pat tai gali padėti juaniui tapti alternatyvia rezervine valiuta. Naftos dolerio krachas, savo ruožtu, sukels gilias permainas rinkoje, kurios bus nepalankios Amerikai, mano Oilprice.com.

Svetainė linkusi manyti, kad ekonominio apžvalgininko Liamo Haligano nuomonė yra pagrįsta. Šis analitikas mano, kad prekybos operacijų tarp Rusijos ir Kinijos energetikos rinkoje, atliekamų rubliais ir juaniais, neišvengiama pasekmė bus žymus JAV ir jų sąjungininkų galybės sumažėjimas.

Naftos dolerių sistema susidarė prezidento Niksono laikais, kada jis atskyrė dolerį nuo aukso ir nauju standartu tapo nafta, primena autorius. Tuo metu Saudo Arabija sutiko, kad atsiskaitymai už naftą bus atliekami doleriais, mainais už tai gavo ginkluotę ir JAV paramą. Vėliau tą patį padarė kitos OPEC šalys.

http://www.warandpeace.ru/ru/news/view/95382/