Mindaugas Puidokas. Nevykėliška landsberginė Kaliningrado blokada: branduoliniame kare laimėtojų nebūtų

Autorius: Mindaugas Puidokas Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2022-07-19 18:17:00, skaitė 74, komentavo 1

Mindaugas Puidokas. Nevykėliška landsberginė Kaliningrado blokada: branduoliniame kare laimėtojų nebūtų

Branduolinių raketų Rusijoje ir JAV pakanka sunaikinti dešimčiai planetų 

Ar būtų laimėtojų dabartiniame branduoliniame kare? Skubu šviesti landsberginę valdžią naujausiais 2022m. duomenimis: Rusija pirmauja pasaulyje su 5977 branduolinėmis galvutėmis. JAV antroje vietoje su 5428 branduolinėmis galvutėmis. Toliau seka Kinija – 350, Jungtinė Karalystė – 225, Prancūzija – 290. Branduoliniame klube su mažesniais arsenalais dar yra Pakistanas, Indija, Izraelis ir Šiaurės Korėja. Dabartinių branduolinių ginklų galios pakaktų sunaikinti dešimt žemės dydžio planetų, o oro gynyba neturi galimybių visų tokių raketų sugaudyti. Net numušus branduolinę raketą su oro gynyba – ji juk sprogtų virš kažkokios teritorijos. 

Rusijos ir JAV branduolinės raketos dislokuotos požeminėse šachtose, nuolat judančiuose povandeniniuose laivuose. Rusija dar turi jas dislokavus specialiose mašinose, kurios nuolat keičia buvimo vietą. Yra galimybė jomis smogti ir iš lėktuvų. Tad smogti pirmam ir visiškai sunaikinti priešininką bei laimėti branduolinį karą - galimybių neturi nei Rusija, nei JAV. Naujausia rusų tarpžemyninė balistinė raketa RS28 ,,Sarmat” suteikia daug pranašumo, nes neša 15 branduolinių galvučių. Sarmatas yra 35,3 m ilgio, sveria 220 tonų, veikimo nuotolis yra nuo 10000 iki 18000 km. Lyginant raketų pajėgumus matome, kad Sarmato galingumas yra 50 megatonų trotilo, o JAV raketa „Minuteman III“ – 1,425 megatonos. ,,Sarmat” yra hipergarsinės raketos, ir pakeliui į taikinį gali pasiekti 6173 km/val. Šiuo metu ir Rusija, ir Kinija teigia turinčios hipergarsinių raketų. JAV hipergarsinės raketos yra kūrimo stadijoje. Nuo 2010 m. JAV atliko 17 skirtingų hipergarsinių raketų bandymų, iš kurių 10 nepavyko. 

Palyginkime šiuolaikinių raketų galią su amerikiečių numestomis Hirošimoje ir Nagasakyje. Hirošimoje numesta raketa buvo 0,015 megatonos galingumo – iškarto žuvo apie 70.000, o iš viso apie 140.000 aukų. Nagasakyje – 0,022 megatonos ir ten buvo apie 70.000 aukų. ,,Sarmat” griaunamoji galia didesnė kelis tūkstančius kartų. JAV ,,Minuteman III” galingesnė apie 100 kartų nei Japonijoje numestų branduolinių bombų. Dabartinės raketos turi galią naikinti milijoninius miestus be jokios galimybės išsigelbėti, tad tokiame kare galime prarasti visą civilizaciją, sugriauti planetos ekosistemą bei susinaikinti. Dėl to stebint Lietuvos valdžios neadekvatų elgesį kyla daug rimtų klausymų. Ar Vakarai tikrai bailūs? Ar Lietuvos valdžia tikrai drąsi ir geba tinkamai vertinti situaciją? Ar mūsų tauta suteikė Vyriausybei mandatą elgtis beprotiškai ir provokuoti pasaulinį branduolinį karą tarp NATO ir Rusijos? Na ir esminis klausimas – kam bukai provokuoti tarptautinę krizę dėl Kaliningrado ir eiti prieš Europos Komisijos bei JAV nuomonę!? Panagrinėkime, kas įvyko.

world-nuclear-forces-2022.png

Kaliningrado blokada ir liberalkonservatorių nusispjovimas ant tarptautinės teisės

Lietuvos dabartinė valdžia unikali pasaulyje. Šiai užsispyrusiai liberalkonservatorių „vanagų“ valdžiai Europos Sąjungos teisės aktai buvo paaiškinti raštu ir pasirašytinai. Dar Seimo sesijos pabaigoje atvirai sakiau, kad Lietuvos Vyriausybė nesilaiko tarptautinės teisės pagrindų ir arogantiškai ignoruoja Europos Komisijos nuomonę dėl sankcijų taikymo tranzitui iš Kaliningrado į Rusijos teritoriją. Visi mokantys skaityti anglų, vokiečių ar prancūzų kalbomis aiškiai galėjo perskaityti jau pradiniame Europos Komisijos sankcijų tekste, kad pašto paslaugų ir produktų tranzitas iš Kaliningrado į Rusijos teritoriją neribojamas! Josepas Borelis diplomatiškai suteikė Lietuvos valdžiai laiko pasitaisyti. Tikėjosi, kad bus nustota užsiimti pavojinga Europos saugumui saviveikla. Ne, juk mes drąsi šalis – per visas televizijas ir portalus mūsų valdantieji kalbėjo, kad toks vienintelis galimas sankcijų traktavimas žemina Lietuvą kaip valstybę. Reikia vetuoti. Nesutikti. 

Kyla pagrįstas klausimas, ar mūsų Vyriausybei ir Seimo valdantiesiems tarptautinė teisė ir teisės subordinarumo principai neveikia!? Gal jie Lietuvoje negalioja, tik mes dar to nežinome!? O gal nėra kompetentingų ekspertų, kurie paaiškintų? Matydamas, kad vis tik nėra ar jų arogantiškai neklausoma – aiškinu tarptautinės teisės pradžiamokslį. Tarptautinės sutartys yra aukščiau už bet kokius sprendimus dėl sankcijų. 2002 metų tarptautinė sutartis tarp Europos Sąjungos ir Rusijos dėl Kaliningrado tranzito nebuvo ir nėra atšaukta. Dėl jos denonsavimo net nevyko jokios diskusijos. Vadinasi – sankcijos net teoriškai negalėjo riboti tranzito iš Kaliningrado į Rusijos teritoriją. Europos Komisijoje dirba raštingi ekspertai ir politikai. Jie supranta, kas yra tarptautinė teisė. Jei sankcijų tekste būtų surašytos Lietuvos valdžios interpretacijos – tokios sankcijos nebūtų galioję, nes galiotų tarptautinės sutarties nuostatos kaip aukštesnės pagal teisinio subordinarumo principą.

Estijos premjerė atsistatydino – Lietuvos premjerė ignoruoja realybę, o Landsbergis, sukėlęs tarptautinę krizę, atostogauja

Jei Lietuvos valdžia gyventų ne savame kosmose – tai neeiliniame posėdyje Seime turėjo būti kalbama apie tarptautinį skandalą dėl Kaliningrado tranzito nevykėliškos blokados. Ji buvo liepos mėnesį toliau stiprinama papildomai uždraudžiant cemento ir kitų prekių tranzitą. Visa tai buvo daroma žinant, kad pradinis ES sankcijų tekstas to nenumato ir Briuselis negali jo niekaip kitaip išaiškinti! Buvo žinoma, kad lieps viską atšaukti. Vis tik toliau situacija buvo aštrinama ir galiausiai ramiu veidu Landsbergis pasveikina gerą Europos Komisijos sprendimą, kuriuo džiaugiasi Briuselis ir Vašingtonas. Užsienio reikalų ministras nutaria atostogauti, kad nereikėtų gyvai atsakinėti į žurnalistų klausimus. Ignoruoti tiesą ir realybę – dabartinės Vyriausybės „sėkmės“ receptas Lietuvai ir Europai. O valdančiųjų liberalų aršiausi „vanagai“ – Petras Auštrevičius ir Raimundas Lopatas kartu su pilkuoju kardinolu Albinu Januška ir buvusiuoju „amžinuoju“ Lietuvos Konstitucinio teismo vadovu Dainiumi Žalimu kviečia Lietuvą naujoms beprotybėms. Jie nepritaria tarptautinei teisei ir Europos Komisijos išaiškinimui bei reikalauja prezidento Gitano Nausėdos atmesti bet kokius Briuselio pasiūlymus, kurie leistų judėti rusų prekėms iš Kaliningrado tranzitu į Rusijos teritoriją. Kiek matosi iš pasisakymų – bent jau prezidentas ir premjerė kol kas karo Europos Komisijai skelbti nežada, bet aktyvių ragintojų nestinga. Dalia Grybauskaitė Lietuvos politikus apkaltino šokant kinkadrebių partiją. Jos svajonė - trumpas ir narsus pasaulinis karas. Juk jį lengvai laimėtume ir Vakaruose visi tik ir „svajoja“ apie branduolinę žiemą...

Dabar visa Europa mūsų „genialių“ politinių karvedžių priversta spręsti Lietuvos sukurtą krizę, kuri grėsė realiu karu su Rusija ir antro fronto atsiradimu, į kurį būtų įtraukta NATO. Lietuvos Vyriausybė lengva ranka sukėlė grėsmę Lietuvos gyventojų ir valstybės saugumui... bet matyt jie nebuvo vieninteliame Europoje Šaltojo karo muziejuje prie Platelių ežero. Jie nematė, kaip atrodė 1962 metais prieš Kubos krizę ten dislokuotos branduolinės sovietų raketos. Kaip jau minėjau, jos daug galingesnės nei Hirošimoje ir Nagasakyje! Joms sprogus nelieka gyvybės kelių šimtų kilometrų spinduliu. Gal vis tik vertėtų pasidomėti, kaip atrodytų dabartinis branduolinis karas!? Gal tada atsirastų atsakomybės jausmas prieš Lietuvos žmones ir pavyktų sugrįžti iš kosminių aukštybių bei politinių utopijų kūrimo!?

Dabar Europos Komisijoje, Berlyne ir Vašingtone visi žino, kad Lietuva yra sunkiai prognozuojama šalis

Tai jau skamba garsiai politiniuose koridoriuose ir tai ne mano žodžiai, bet Lietuvos valdžia juk nepajudinama. Jai negalioja demokratinių valstybių principai. Svajoti apie nors vieno ministro atsistatydinimą gali tik naivūs utopijų kūrėjai! Priešingai. Mūsų politiniame elite – olimpinė ramybė. Panašu, kad viskas tinka prezidentui, premjerei, Seimo pirmininkei. Juk nieko neįvyko. Visur pirmaujame. Kainos auga kone sparčiausiai Europoje, infliacija rekordinė, bet lietuviai kantrūs. Palauks iki kitų rinkimų 2024 metais, nes tada I. Šimonytė leis mums dalyvauti rinkimuose bei išsirinkti kitus...

Vis tik tai neturi mūsų stebinti. Lietuvoje tai vyksta seniai, bet dabar pasiektas naujas nesąmonių lygis – tarptautinis. Juk valdančioji dauguma balsuojant Seime jau seniai nesuka sau galvos dėl Lietuvos Konstitucijos pažeidimų ar Landsbergio paskelbimo valstybės vadovu. Ar rūpi tokiu būdu paminamos žmonių teisės bei atvirai iškraipoma istorinė tikrovė!?  Kaip man paaiškino vienas iš iškilių valdančiųjų – tokie lyderiai, kaip Vytautas Landsbergis, nežaidžia pagal taisykles. Jie patys jas laužo ir kuria naujas. Tenka mums visiems pagaliau suprasti, kad jie – iškilūs laimėtojai -  kuria istoriją tokią, kokios nori. Jei pakanka tam balsų Seimo salėje. Ar tokios Lietuvos nori žmonės? Visi žinome ir apklauso rodo, kad ne... bet daugumos žmonių nuomonė ignoruojama ir tai išdidžiai vadinama demokratija. Naivu tikėtis, kad mane išgirs valdantieji, bet bent muziejų aplankykit ir sugrįžkite iš kosmoso į Lietuvą. Čia apstu rimtų problemų, kurias reikia spręsti čia ir dabar.