A. Rusteika. Antivalstybinė veikla

Autorius: Alkas.lt Šaltinis: https://alkas.lt/2022/08/22/a-... 2022-08-22 16:57:00, skaitė 312, komentavo 11

A. Rusteika. Antivalstybinė veikla

Nuotraukoje – Norfos parduotuvė, taip parduotuvės nėra apšviestos net Ukrainoje, švilpiant bomboms. Ką gi, su elektros „nepriklausomais tiekėjais“, kuriuos „galima pasirinkti“ ir visa elektros rinkos afera viskas aišku net turgaus bobutei. Tik neaišku bukalaurų „vyriausybei“, kurią nuo šiol rašysiu kabutėse.

Šis „reformos“ reikalas beviltiškas, žlugdantis žmones, verslus ir valstybę ir jį toliau tęsti yra ne šiaip durnumas, o nusikaltimas. Tęsiantis karui, atėjus žiemai ir prisidėjus šildymo kaštams valstybė arba žlugs, arba jos valdžia bus žmonių nušluota.

Europos valstybės, ypač didžiosios, gelbės save ir niekam mažiukai nerūpės. Saugos savo rinkas ir žmones, pigios elektros niekas mums nedalins per jokias biržas su jų „algoritmais“. Šitas plėšikų žaidimėlis valstybinių įmonių smėlio dėžėse ir direktūros lobizmas naudojantis kreivo ministro bukumu, kuris net nesusivokia situacijoje, baigėsi.

Brangiausią pasaulyje dujų laivą turim, amerikietiškų skalūninių ar rusiškų, tik per tarpininkus paverstų amerikietiškomis, dujų tie patys amerikiečiai atveš, argi kam tai naujiena? Elektrėnai gali pilnai aprūpinti Lietuvą elektra, Kruonis išlygins sistemą ir pigesnės nakties elektros galėsim pasitaupyt dienai.

Viskas seniai parengta, įrengta, įrašyta į visokias „Lietuvos energetines strategijas“, nieko papildomai pirkti nereikia ir nei cento tam išleisti nebereikia. Viskas YRA.

Valstybinė įmonė, kuri seniai tą daro ir tam taip pat nereikia nei cento „investuoti“ – ESO – sudaro tiesiogines sutartis su Elektrėnais ir Kruoniu, perka jų energiją be jokių „biržų“ ir perparduoda su minimaliu, valstybės patvirtintu antkainiu. Jei pigesnės elektros kartais biržoje būna – tai nuperka ir iš jos, bet tik tomis valandomis, kai ji pigesnė. Ir jokių tunkančių iš žmonių nelaimės švogerių „tarpininkų“.

Jeigu to nebus padaryta – nei ši „vyriausybė“, nei šis prezidentas nebeturi absoliučiai jokios teisės likti savo postuose. Nes toks neveikimas jau bus antivalstybinė veikla.