Autorius: Aidas Gedvilas Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2022-09-22 01:04:00, skaitė 306, komentavo 1
Akivaizdu, kad Vyriausybei trypčiojant vietoje ir negalint pažaboti kylančių energijos kainų, o taip pat atsižvelgiant į Europos centrinio banko nuolat didinamas EURIBOR palūkanų normas, tikslinga būtų sudaryti galimybę atidėti paskolų įmokų ir palūkanų mokėjimą – nuo pusmečio iki vienerių metų, kol situacija rinkoje stabilizuosis. Suprasčiau, jei bankams grėstų bankrotai, bet kol jų pelnai ir toliau kasdien siekia po milijoną Eurų, kas jau kas, o jie, sakyčiau, privalo SOLIDARIZUOTIS.
P.S. Štai Europos centrinis bankas rūpinasi savo gerove, kelia palūkanų normas. Lygiai taip pat ir mūsų Vyriausybė turi rūpintis savo piliečių ir jų verslo išlikimu. O jei neaišku, gal tegul pasiprašo į kokius nors kursus pas Europos centrinį banką – kaip rūpintis savais?..
Panašių priemonių buvo imtasi pandemijos metu, kai 2020 m. Lietuvos bankų asociacijai priklausančios finansų ir kredito įstaigos, siekdamos palengvinti klientų, susiduriančių su sunkumais dėl COVID-19, padėtį, pasirašė moratoriumus, kuriais įsipareigojo suteikti galimybę visiems privatiems klientams būsto paskolų įmokas atidėti iki vienerių metų, o lizingo ir vartojimo kreditų – iki pusmečio ir iki 6 mėnesių atidėti paskolų mokėjimus įmonėms (moratoriumas taikomas verslo paskoloms, kurių suma vienai įmonių grupei sudaro iki 5 mln. eurų). Moratoriumams pritarė Lietuvos bankas. Tokie veiksmai buvo taikomi ir 2021 m. žiemą.