Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2023-10-26 22:18:00, skaitė 539, komentavo 5
Kuomet skaitai opozicinę žiniasklaidą ar atskirus opozicinius veikėjus, supranti, kad viskas labai blogai...labai blogai elementarių įvykių supratime.
Labai negausiuose opoziciniuose mitinguose rėkiantys mitinguotojai, reikalaujantys versti valdžią, tai pačiai valdžiai yra visai nepavojingi.
Kodėl?
Atsakymas glūdi istorijoje, kuria domisi nedaugelis.
Kaip rodo istorinė patirtis, fašistinės (ir nacistinės) valstybės yra atsparios vidiniams spaudimams. Toks jau tų fašistinių (ir nacistinių) valstybių ypatumas.
Pažvelkime į istoriją.
Ar kas nors iš nacistinės Vokietijos piliečių priešinosi nacių valdžiai? Kokie to priešinimosi rezultatai buvo?
Mažos žmonių grupės priešinosi, tačiau tas priešinimasis buvo kaip uodo įkandimas drambliui. Priešinosi gal pusė procento iš daugiamilijoninės vokiečių tautos. Dauguma tų gyventojų aklai pakluso fiurerio vykdomai politikai, o ir patys aktyviais veiksmais tą chuntą rėmė.
Net likus savaitei iki reicho žlugimo, vyko kruvini mūšiai (pravartu būtų prisiminti reicho kanceliarijos gynybą) ir apie jokį pačių vokiečių pasipriešinimą fašistams nė kalbos nebuvo.
Galime prisiminti ir Pietų Amerikos fašistinius režimus, Franko režimą, italų fašistavimus ir t.t.
Nei vienas iš jų nebuvo nuverstas vidinių jėgų.
Tokios valstybės gali griūti tik spaudžiamos iš išorės, t.y. spaudžiant išorinei jėgai.
Štai kodėl nacizmas ir fašizmas buvo sutriuškinti. Jį sutriuškino išorinė jėga. O ne vidinė jėga.
Štai kodėl tiek litukrijos, tiek visos pribaltikos fašistiniai režimai tokie atsparūs vidiniams neramumams (tų neramumų praktiškai nėra), štai kodėl okrainoje įsigalėjo fašistinis režimas.
Pribaltikos ir okrainos chuntų vidiniai neramumai niekada nenuvers (kaip svaigsta kai kurie svajotojai). Čia reikalinga išorinė jėga….
O kokia tai jėga, jūs patys puikiai žinote.