B. Obama Afganistano karinę okupaciją pratęsia iki 2015-ųjų pabaigos

Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: http://ltnacionalistas.wordpre... 2014-11-25 08:38:47, skaitė 5205, komentavo 1

B. Obama Afganistano karinę okupaciją pratęsia iki 2015-ųjų pabaigos

us-war-crimes

Dar rugsėjo 24-ą dieną išleidome redakcinį straipsnį („Jankių pajėgos ketina likti Afganistane“), kuriame kalbėjome apie vadinamąjį „Abipusį Saugumo Susitarimą“ (Bilateral Security Agreement) tarp Jungtinių Valstijų ir Afganistano, kuriuo jankių imperialistai, nepaisydami savo gražių pažadų jau šiemet išvesti okupacines pajėgas iš Afganistano, iš esmės siekė formaliai legalizuoti tolimesnę Afganistano karinę okupaciją.

Šią savaitę ši sutartis pagaliau buvo pasirašyta, tuo būdu oficialiai iš marionetinės Kabulo vyriausybės pusės patvirtinant tolimesnį JAV karinių pajėgų dislokavimą šalyje ir atėjus 2015-iesiems metams.

Tai, be abejo, yra ne dėl kažkokios tai Obamos ir Ko „geros valios“ ar „žmogaus teisių“ gynimo, o dėl labai realių pragmatinių interesų regione.

Ankstesnis Amerikos statytinis Afganistane, Hamidas Karzajus, dar turėdamas kažkiek sąžinės pripažino, jog „Tai ne mūsų karas, tai – užsieniečių karas, jis grindžiamas jų tikslais.“

Kaip rašėme dar rugsėjį, JAV turi rimtus interesus likti Afganistane, kadangi:

  1. Afganistanas yra geopolitiniu požiūriu labai svarbioje vietoje tarp Irano, Kinijos ir Rusijos ir kiekviena iš šių šalių Afganistane turi savų interesų, kuriuos siekia realizuoti;
  2. Kaip tokia geostrategiškai svarbi vieta, Afganistanas yra neįkainojamas, kiek tai liečia galimybes Jungtinėms Valstijoms jame laikyti savo karines bazes, ypač aštrėjant konfrontacijai su Rusija;
  3. Afganistanas yra itin turtingas iškasenomis bei mineralais, į kuriuos taikosi tiek Kinija, tiek ir Amerika, abi siekdamos naudos vietinių žmonių sąskaita.

„Demokratinė“ Lietuvos valdžia, nuosekliai vykdydama JAV imperialistų primetamą diktatą, taip turi Afganistane dislokavusi savo karines pajėgas, kurios iš esmės atlieka okupantų ir agresorių vaidmenį; bet dėl šito ir neturėtume stebėtis, turėdami omenyje, kad Lietuva nėra nepriklausoma šalis, o yra tiktai tos pačios Vašingtono imperijos kolonija.

Tuo tarpu galime būti tikri, kad „geriečiai“, vis kalbantys apie „demokratijos“ ir „laisvės“ eksportą, ras būdų ir propagandinių klišių, kokios absurdiškos ar melagingos jos bebūtų, kad jomis pateisintų tolimesnę Afganistano okupaciją ir, tuo pačiu, besitęsiančią Vakarų teroristinę politiką Artimųjų Rytų regione.

Nepaisant visų JAV imperialistų pastangų, visos tendencijos rodo, kad įveikti Talibano kovotojus jiems vargu ar pavyks ir, anksčiau ar vėliau, jiems teks pripažinti, kad puldami Afganistaną Amerikos imperializmo šalininkai papuolė ant antro Vietnamo.