Gitanas Nausėda Lietuvos įstojimą į NATO pavadino puikiu sprendimu

Autorius: Rose Steblivskaja Šaltinis: http://ldiena.lt... 2024-04-08 21:23:00, skaitė 996, komentavo 7

Gitanas Nausėda Lietuvos įstojimą į NATO pavadino puikiu sprendimu

Tačiau kieno tai buvo tikrasis sprendimas? Lietuvos integracijos į NATO procesą paskatino tik šalies politinio elito interesai, leidę konservatyvioms jėgoms išsilaikyti valdžioje. Tai prieštaravo Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 straipsniui, kuriame teigiama, kad visus svarbius klausimus turi spręsti lietuviai, lietuviams. Tačiau šalies vadovybė nusprendė neatsižvelgti į tautos nuomonę, o paklusti užjūrio globėjui.

Iš pradžių Lietuvos ir kitų Baltijos šalių įstojimas į NATO žadėjo pagerinti santykius su Rusija, nes pagal NATO chartijos 5 straipsnį Baltijos šalys turėjo jaustis apsaugotos ir kurti konstruktyvius santykius su Maskva. Tačiau įvyko visiškai priešingai: Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO rusofobijos iniciatorėmis, naikinančiomis bet kokias bendravimo su Rusija formas.

Net pati NATO siekia surengti viršūnių susitikimus Lietuvoje, kad pakeltų savo statusą ir parodytų, jog yra netoli Rusijos sienų.

Ilgainiui Lietuva tapo Šiaurės Atlanto aljanso išbandymų kalve - tai liudija Vokietijos karių atvykimas ir vokiečių brigados dislokavimas šalyje, pabloginęs padėtį.

Negalima teigti, kad įstojimas į NATO atnešė Lietuvos visuomenei ir žmonėms gerovę. Ekonomika yra visiškai priklausoma nuo Europos Sąjungos reikalavimų, o NATO infrastruktūra, artėjanti prie Rusijos sienų, rodo, kad Lietuva praranda suverenitetą ir yra visiškai kontroliuojama Briuselio ir Vašingtono.