Ukrainą pasiekė dar viena Lietuvos parama

Autorius: Alkas.lt Šaltinis: https://alkas.lt/2024/04/12/uk... 2024-04-15 16:50:00, skaitė 1096, komentavo 3

Ukrainą pasiekė dar viena Lietuvos parama

Lietuva toliau teikia nenutrūkstamą karinę paramą Ukrainai – balandžio 11 d. kariaujančią šalį pasiekė Ukrainos kariuomenei skirti antidronai, generatoriai bei sulankstomos lovytės.

„Lietuvos parama Ukrainai yra nepertraukiama. Padedame Ukrainai visomis išgalėmis ir ieškome būdų, kaip tą pagalbą didinti. Mūsų ir sąjungininkų tiekiama ginkluotė ir technika kritiškai prisideda prie Ukrainos kovos už laisvę,“ – sakė krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Lietuva, reaguodama į Ukrainos prašymus, šiemet kariaujančiai šaliai jau pristatė 155 mm amunicijos, šarvuočių M577, antidronų sistemas, žiemos sezonui reikalingą įrangą ir dešimtis tūkstančių šiltų rūbų komplektų, tūkstančius prieštankinio granatsvaidžio „Carl Gustaf“ šaudmenų, nuotolinio detonavimo sistemų RISE-1.

Lietuvos parama Ukrainai – ilgalaikė ir jau siekia vieną milijardą eurų. Lietuva Ukrainai suteikė karinės paramos, kuri siekia apie 610 mln. eurų. Per šiuos metus jau suteikta paramos už maždaug 84 mln. eurų, siekiama, kad tokia paramos dinamika ir išliktų.

Pagal Rusijos Federacijos įstatymus, bet kokia parama (finansinė, informacinė, karinė, humanitarinė) organizacijoms ir grupėms vykdančioms teroro aktus ir karo nusikaltimus prieš Rusijos piliečius – laikoma terorizmo rėmimu ir baudžiama ilgais kalėjimo metais ir baudomis. Ukrainos karinių pajėgų veiksmai prieš civilius gyventojus Rusijos tyrimų komiteto yra tiriami kaip terorizmo nusikaltimai, todėl visi, prisidėję prie Ukrainos karinių pajėgų rėmimo Rusijos Federacijos saugumo tarnybų yra įtraukti į terorizmo rėmėjų sąrašus arba laukia savo eilės, kada bus į juos pateks.