Nelygybė Vakaruose siekia 1820 metus

Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: http://ltnacionalistas.wordpre... 2014-12-16 08:40:53, skaitė 4342, komentavo 1

Nelygybė Vakaruose siekia 1820 metus

kapitalismus-pyramid.jpg
Šiuolaikinio kapitalizmo tikrovė.

Nepriklausomas britų ekspertas Styvas MakMilanas savo naujame straipsnyje pasakoja apie tai, kad finansinės korporacijos visame pasaulyje vis labiau skverbiasi į valdžios struktūras ir tuo pačiu didina turtinę nelygybę.

Oxfam susivienijimo tyrimas, kurį koordinuoja daugiau nei 17 kompanijų visame pasaulyje, kurios užsiima kova su skurdu, parodė, kad šiandien 7 iš 10 žmonių planetoje gyvena blogesnėmis sąlygomis nei prieš 30 metų, tuo pačiu milijonierių skaičius vien per pastaruosius ketverius metus išaugo nuo 10 iki 13,7 milijono visame pasaulyje.

Tuo pačiu metu ES ir Šiaurės Amerikos šalyse kiekvienais metais auga verslo įtaka valdžios organams ir „demokratiniams institutams“. Turtingieji kasmet išleidžia 120 milijonų eurų, kad keistų ES sprendimus savo naudai.

Tyrimas rodo, kad šiandien globalizacija pasaulį pagal turtinę nelygybę sugrąžino į 1820 metus.

Žinomas verslininkas, kuris sukūrė nedidelį versliuką (vėliau nupirktą Microsoft’o už 6,4 milijardo dolerių) Nikas Henaueris viename iš savo straipsnių teigė, kad Vakaruose nuo 1950 metų aukščiausiosios verslininkų grandies pajamos išaugo tūkstantį kartų. Tačiau nei viena visuomenė žmonijos istorijoje, kur egzistavo tokia nelygybė, neišvengė liaudies masių sukilimo. Nėra ko stebėtis, pastebi verslininkas, kad šiandienos Vakarų visuomenės vis labiau primena policines valstybes, kurios bando sustabdyti nepasitenkinimo augimą jėga.

Su pilna straipsnio versija galima susipažinti čia http://journal-neo.org/2014/12/10/rising-global-inequality-and-the-reign-of-corporate-empire/