Nerimą keliantys degradacijos požymiai

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/nerima-keli... 2015-01-17 17:33:27, skaitė 5840, komentavo 0

Nerimą keliantys degradacijos požymiai

Nerimą-keliantys-degradacijos-požymiai-700x518.jpg

Kuo daugiau punktų galima pritaikyti žmogui, tuo labiau jis linkęs į degradaciją arba degradacijos procesas jau prasidėjo.

1. Reguliarus, ilgalaikis, daugiau kaip pusvalandį trunkantis TV žiūrėjimas. Žmogus renkasi išimtinai animaciją, pramogines, humoro laidas, realybės ir pokalbių šou, serialus. Kraštutinis laipsnis – dažnas, reguliarus reklamos klipų žiūrėjimas.

2. Nuolatinis ir ilgą laiką trunkantis komercinių pramoginių radijo stočių klausymasis. Žmogus linkęs klausytis radijo srauto, o ne savarankiškai rinktis laidas ir muziką. Arba atvirkščiai – susikoncentruoja ties vienu stiliumi, maksimum dviem.

3. Prekių ženklų naujovių nuolatinis sekimas, reguliarios kelionės į prekybos centrus, kad įsigytų eilinę naujieną ar bent jau ką nors ir kančios, jeigu tokios galimybės nėra. Pirkiniai ne pagal pajamas ar į kreditą.

4. Tabako, alkoholio ir kitų narkotikų vartojimas bet kokiais kiekiais, nesvarbu – „vos vos“ ar „tik per šventes“ ir nesvarbu kokiu pavidalu – alus, vynas, kaljanas, uostomas tabakas ir panašiai.

5. Visų rūšių fizinių krūvių vengimas. Diskomfortas ir kančios, kai tenka dėti fizines pastangas ir daug judėti. Nesveikas liesumas ar per didelis antsvoris, viršijantis normą 10-15 kg. Greito maisto produktai vertinami labiau už sveiką maistą.

6. Didelis susižavėjimas pop kultūra, pop muzika, jaunimo ir ne jaunimo subkultūromis, kompiuteriniais žaidimais, mada, žurnalais, TV muilo operomis, pokalbių laidomis ir apskritai populiaria ir „andergraundo“ video bei kino produkcija. Polinkis smarkiai įsijausti į vieną ar kelis išvardintus pop kultūros aspektus.

7. Neinformuotumas. Susidomėjimo situacija visuomenėje nebuvimas, nesidomėjimas visuomenei naudingais užsiėmimais, visuomenės nuomone, politika, ekonomika ir kitais aplinkui vykstančiais procesais.

8. Nenoras kurti šeimą ir turėti vaikų. Priešingą lytį įžeidžiančios ir žeminančios kalbos.

9. „Įvairovės“ siekis lyčių santykių srityje, poligamija ir panašiai.

10. Siekis ir mėginimai dominuoti aplinkinių atžvilgiu, artimųjų ir kitų aplinkinių engimas ir kančios, depresija, jei nesigauna to daryti.

11. Dažnas, automatiškas, be preteksto keiksmažodžių bei kalbos šiukšlių ir šablonų naudojimas.

12. Visų kalendorinių, liaudies, religinių, valstybinių ir visų kitų švenčių šventimas nieko neveikiant, švaistant laiką, pinigus ir kitus naudingus resursus, apsivalgant, girtuokliaujant ir kitaip „besilinksminant“.

13. Per pokalbius aptarinėjami praeities įvykiai ir apkalbinėjami kiti žmonės, tame tarpe jų neigiamos charakterio ir elgesio savybės. Aptarinėjamos žvaigždės ir kitos įžymybės, pokalbiai apie „gražų gyvenimą“ arba apie varguolius, nelaimingus, apie kančias.

14. Nekuriami planai ateičiai, gyvenama „šia diena“ ir „va bank“.

15. Žmogus neturi pastovios veiklos arba dažnai keičia darbovietes, dažniau nei kartą per metus. Azartiniai žaidimai ir apskritai mėginimai susižerti aukso puodą kokiais nors abejotinais metodais.

16. Polinkis nelegaliai, kriminalinei veiklai. Darbas degeneratyviose-parazitinėse sferose – azartiniai žaidimai, pramogų industrija, prekyba legaliais narkotikais, valiutinės biržos, tokiose kaip Foreksas, dalyvavimas finansinėse piramidėse ir panašiai.

17. Kitų žmonių kaltinimas dėl nuosavų problemų, atsakomybės jausmo neturėjimas.

18. Manija vaistams, perdėtas kosmetikos ir kitų priemonių „išvaizdai pagerinti“ naudojimas.

19. Kitų žmonių interesų ir nuosavybės nepaisymas.

20. Nuolatinis kelių eismo taisyklių pažeidinėjimas (kelių ereliai), visuomenės moralinių ir etinių normų, gyvybiškai svarbių papročių bei tradicijų nepaisymas. Nihilizmas.

21. Elgesyje ir kalbose esama tokių požiūrių bei veiksmų kaipo konfliktiškumas, skandališkumas, maksimalizmas, idealizmas, apatija (kam man kažką pradėti, vis tiek nesigaus…) Išlaikytinio mentalitetas, nuobodulio jausmas, infantilizmas.

22. Hipertrofuotas, fanatiškas religingumas.

23. Pernelyg didelis įsijautimas į kokį nors vieną užsiėmimą ir visų kitų veiklos rūšių, svarbių, norint normaliai gyventi, nepaisymas.

24. Uždarumas, slėpingumas, įtarumas, kraštutinis nepasitikėjimas aplinkiniais žmonėmis.

25. Pritarimas kalbomis ir veiksmais parazitinių, destruktyvių, kriminalinių veiklos rūšių ir žmonių ar grupių, kurios užsiima tokia veikla.

www

Kitkas pamąstymai