Liberalams balsai, kaip ir pinigai nesmirda. O jų rinkėjams?

Autorius: Raimondas Navickas Šaltinis: https://www.facebook.com/photo... 2015-01-30 01:02:16, skaitė 3861, komentavo 5

Liberalams balsai, kaip ir pinigai nesmirda. O jų rinkėjams?

Nesu didelis liberalų fanas, tačiau tie žmonės toje partijoje, su kurias teko susidurti, paliko rimtų politikų ar savo srities ekspertų įspūdį. Tuo keisčiau regėti visokių frykų atsiradimą liberalų rinkiminiuose sąrašuose. Kokio tipo rinkėjus tikimasi tuo pritraukti?

Infantiliuosius bajeristus-hipsterėlius, kadaise balsavusius už TV žvaigdžių partiją? 

Žinoma, balsai, kaip ir pinigai nesmirda, bet kažkaip neskanu...

Aiškiai ir lakoniškai šią situaciją savo Sienoje pakomentavo gerbiamas Jonas Švagžlys

"Tiesą pasakius, man tas Splinteris kaip asmuo vienodai rodo. Tiesiog man nesmagu dėl Liberalų Sąjūdžio, kuris buvo (ir turbūt ateityje bus) TS-LKD partneris valdančiojoje koalicijoje, degradacijos.

Apskritai, tokių veikėjų kaip Splinter populiarumas parodo didžiulę Lietuvos politinę gėdą, kadangi:

1) Ilgą laiką Lietuvoje buvo brėžiama skirtis tarp vakarietiškų ir brandžių TS-LKD bei LRLS ir populistinių DP, TT, iš dalies ir LSDP; 

Tai, jog liberalų gretose tarpsta visokie splinteriai, rodo, kad liberalai panašėja (geriausiu atveju) į darbiečių lygio partiją 

2) Lietuvoj paplitęs iškreiptas padorumo ir teisingumo suvokimas. 

Visi piktinasi ir tyčiojasi, kai jauna, vos TSPMI baigti spėjusi Graužinienės patarėja aukoja partijai didžiules sumas rinkimams (iš kur pas ją tokios sumos, daugelis klausia), bet numoja ranka, kai mistiškai mažas pajamas deklaruoja ir dar menkesnius mokesčius moka liberalų kandidatas, šiaip besigiriantis Lietuvoje kuriamais sėkmingais verslais ir sumokamais mokesčiais. 

Maždaug: jei teisingoj partijoj esi, tai įstatymai ar bent jau įprastos padorumo normos negalioja 

3) Splinter dėmesio vertas dar ir dėl iškreipto patriotizmo suvokimo mūsų šalyje - kažkas čia tikrai negerai, jei solidi partija į savo rinkiminį sąrašą priima valstybinės kalbos nemokantį, pilietybės neturintį klouną, kuris, negana to, dar ir dergiasi iš Lietuvos istorijos, jos gyventojų tikėjimo, nuolat pažeidinėja įstatymus (plėšydamas svetimus plakatus ir panašiai), o kai kurie kitų partijų nariai, užuot smerkę ir tyčiojęsi iš jo, kaip kad iš Vėsaitės ar Bradausko, like`ina jo puslapį. 

Tai parodo, jog patriotizmas, daugelio jaunosios kartos lietuvių supratimu, apsiriboja Putino smerkimu (kas yra be galo gerai), o jau toliau niekas nesvarbu - mums bet koks degradas yra ok, jei tik jis Putino nemėgsta. 

Taip neturėtų būti. Vat todėl ir įdomus man tas Splinteris."

Gerbiamas Jonas teisus. 

Problema yra ne į politiką besiveržiantys, žadantys visus išmokyti gyventi bei šūkaliojantys apie kovas su korupcija, nors nežinia iš ko gyvenantys frykai bei klounai. Problema yra viso politinio lauko ir rimtomis laikomų partijų degradacija. O tie moteriškais rūbais viešose vietose pozuoti ir iš lietuvių tyčiotis pamėgę frykai tėra skaudus tos degradacijos simptomas, ne daugiau.

Gydyti reikia ne simptomus, o ligos priežastį.