Timošenko: „Pas mus čia karas, Vakarai turi mums padėti sustabdyti įsiveržimą“

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/01/timo... 2015-02-02 10:32:17, skaitė 3261, komentavo 0

Timošenko: „Pas mus čia karas, Vakarai turi mums padėti sustabdyti įsiveržimą“

Anot žinomos „oranžinės revoliucijos“ herojės, pasaulis praranda laiką, kol Maskva pažeidinėja Minsko susitarimus, rašo Nicola Lombardozzi straipsnyje paskelbtame La Repubblica.

“Pas mus vyksta karas, tikras karas. Europa ir JAV turi kaip galima greičiau tą suvokti. Mums reikalinga konkreti karinė pagalba, kad atsilaikyti prieš rusų įsiveržimą“, – pareiškia Julija Timošenko.

Hipernacionalistinio sparno atstovai, kurie šiandien įgarsina visus Kijevo sprendimus ją (Timošenko) palaikė pernelyg sena ir per daug turtinga. Juliojai Timošenko teko išgyventi keletą rinkiminių nesėkmių ir pažeminimų nuo to, kad jos buvęs pagalbininkas Arsenijus Jaceniukas tapo premjeru ir Obamos numylėtiniu, rašo korespondentas.

Tačiau šiandien, kai atėjo sunkūs laikai, ji vėl pasirodė scenoje. Ji įtikino parlamentą balsuoti už apie „karinę padėties“ dokumento priėmimą: „Aš tą išgyvenau, ir su manimi visi iškart sutiko. Karo padėtis, suprantama tik Donbaso rajono atžvilgiu. Priešingu atveju Putinas tuo pasinaudotų, kad laikyti mus agresoriais. Bet okupantai jie. O mums tenka gintis“, – kalba moteris su kasa.

“Vakarai dar nesuprato, jog nėra prasmės daugiau kalbėti apie teroro aktus arba paprasčiausiai apie tarptautinę krizę. Susitarimus pasirašytus Minske, Rusija pažeidžia vienus po kitų. Ir pasaulis toliau praranda laiką, kol Putinas bando užmušt Ukrainą… Eina karas… Mums nelieka nieko kito, kaip tik iškart nutraukti visus ryšius su NVS, reorganizuoti kariuomenę ir kariauti. Vakarai privalo mums padėti materialiai ir tuo pačiu paskelbti papildomas sankcijas, kad sustabdyti Kremliaus imperializmą“, – įsitikinusi Timošenko.

Atsakydama į korespondento klausimą – kaip ji kontaktų su Vakarų politikais metu sugebės pateisinti nacionalistinę Kijevo kryptį, atvirai neonacistinių ir antisemitinių jėgų Ukrainos parlamente buvimą, Julija Timošenko pareiškė: „Ukrainos vyriausybės sudėtyje nėra nė užuominos į neonacistines ir antisemitines jėgas. Tai Putino propaganda sukuria įsivaizduojamas situacijas“. „Porošenko ir Jaceniukas daro viską, ką jie ir privalo daryti. Taip pat, kaip ir aš, būdama europinės integracijos komisijos pirmininke. Mes vieningi. Mes neleisime to, kad Ukraina būtų padalinta ir pavergta“, – pareiškia Julija Timošenko.

Sarmatai