JAV Atstovų rūmai balsavo už vėlyvojo aborto draudimą

Autorius: ProPatria.lt Šaltinis: http://www.propatria.lt/2017/1... 2017-10-05 21:03:55, skaitė 1541, komentavo 2

JAV Atstovų rūmai balsavo už vėlyvojo aborto draudimą

JAV Atstovų rūmai balsavo už vėlyvojo aborto draudimą

JAV Atstovų rūmai antradienį nubalsavo už abortų, atliekamų po 20-osios nėštumo savaitės, kai vaisius jau gali jausti skausmą, draudimą. Už balsavo 237, prieš – 189 Atstovų rūmų nariai.

JAV yra viena iš septynių valstybių (kartu su Kinija ir Šiaurės Korėja), kurioje nacionaliniu mastu nėra įteisintų apribojimų vėlyvojo nėštumo nutraukimui. Daugelyje valstijų yra legalu atlikti abortą visus devynis mėnesius.

Skausmą jaučiančio negimusio kūdikio apsaugos aktas buvo stipriai remiamas nuosekliai už gyvybę pasisakančio respublikono Trento Frankso. Du respublikonai balsavo prieš aktą, trys demokratai balsavo už.

Panašus aktas Atstovų rūmuose buvo priimtas 2013 ir 2015 metais, tačiau buvo sustabdytas JAV Senate. Dokumente yra numatytos išimtys išprievartavimo ir kraujomaišos atvejams. Tokiais atvejais norėdamas atlikti abortą gydytojas privalo užpildyti gydymo formą su valstijos ar federaline teisėsauga ir nurodyti, kad kūdikio laukiamasi dėl išprievartavimo ar kraujomaišos.

20 savaičių (praėjus pusei nėštumo) kūdikis yra mažo meliono dydžio. Motinos gali jausti, kaip kūdikiai spardosi. Tokiais atvejais atliekant kokią nors operaciją standartinė medicininė procedūra įpareigoja kūdikiui suleisti nuskausminamuosius, nes jis jaučia skausmą. Tačiau kūdikių suplėšymas aborto metu vis dar buvo legalus.

Respublikonė Mia Love pastebi, kad nėščios motinos nužudymas yra laikomas dviguba žmogžudyste, tačiau abortas tuo nelaikomas. „Tai tiesiog primygtinai prašosi atsakymo į klausimą, kada negimęs kūdikis turi teisę į teisinę apsaugą kaip ir jo motina?“ – klausia respublikonė.

T. Franksas savo kalboje Atstovų rūmuose citavo prezidentą Thomą Jeffersoną, sakydamas: „Rūpinimasis žmogaus gyvybe ir laime, o ne jų griovimas, yra pirmasis ir vienintelis geros valdžios tikslas“. T. Frankso manymu, „abortas šiandien yra didžiausias ir pats veidmainiškiausias žmogaus teisių pažeidimas JAV“. Respublikonas pastebėjo, kad federaliniai įstatymai fermos gyvulius saugo labiau nei negimusius kūdikius.

Be nemažai šiam draudimui besipriešinančių demokratų, labiausiai dėl iniciatyvos piktinosi Tarptautinės planuotos tėvystės federacijos (angl. International Planned Parenthood Federation, toliau – TPTF) atstovai. Nors panašus draudimas įtvirtintas keliose valstijose, jų nuomone, šis draudimas prieštarauja Konstitucijai. Savo interneto puslapyje TPTF paskelbė: „Šis pavojingas, atsilikėliškas įstatymas tėra dar vienas bandymas suvaržyti moters galimybę pasirinkti saugų ir legalų abortą“. Federacija taip pat pasakė, kad „Tai yra bandymas iškreipti bylą Roe prieš Wade. Šio draudimo šalininkai nori mesti iššūkį Aukščiausiojo Teismo sprendimui, įtvirtinusiam saugų ir legalų abortą“.

Kol kas nėra aišku, kada ir kaip balsuos JAV Senatas, kur tokių teisės aktų iniciatyvos dažniausiai priimamos sunkiau. Kad įstatymas būtų priimtas, reikia 60 senatorių balsų (iš 100 senatorių), o šiuo metu Senate yra 52 respublikonai.

Parengta pagal Cnn.com, Lifesitenews.com informaciją