Būkite atsargūs - legalūs aferistai gatvėse ir prekybos centrų prieigose renka pinigus. Neva "Ukrainos vaikams"

Autorius: Raimondas Navickas Šaltinis: https://www.facebook.com/bloge... 2015-02-12 00:03:07, skaitė 6017, komentavo 5

Būkite atsargūs - legalūs aferistai gatvėse ir prekybos centrų prieigose renka pinigus. Neva


- Geben Sie mir bitte...

Lietrytis daro gerą darbą - informuoja lietuvaičius, kas per keisti jaunuoliai su permatomomis dėžutėmis priekabiauja prie praeivių Vilniaus gatvėse ir renka paramą "Ukrainos vaikams".  Deja, sprendžiant iš to, kas rašoma internete, Ukrainos vaikai tuos pinigus matys, kaip savo ausis.

Komentaruose įdėsiu kelias nuorodas, iš kurių matosi, jog tai, apie ką atsargiai užsimenama straipsnyje, gali būti nemaloni tiesa. Surinktus pinigus sunaudos patys labdaros rinkimo organizatoriai. Nes būtent taip jie darė anksčiau, kuomet Ukrainos žurnalistai juos sučiupo už rankos.

Kodėl Ukrainos teisėsauga jų negaudo ir nesodina?

Na, atsakymas pakankamai aiškus - deja, bet korupcijos apraiškos toje šalyje yra itin gajos.

O štai kodėl tie Ukrainoje pagarsėję aferistai be didelių patikrinimų gavo teisę rinkti pinigus gatvėse LIetuvoje - laaaaabai didelis klausimas. Panašus į tą, kuris užduodamas dėl garsiausių Rusijos mafijozų - įteisintų vagių apsigyvenimą Lietuvoje.

Beje, straipsnyje rašoma:

"Vilniaus miesto savivaldybė tarptautiniam labdaros ir paramos fondui „Jerzys“ yra išdavusi leidimą organizuoti paramos ir labdaros rinkimo akcijas Ukrainai, tačiau tik konkrečiai numatytose vietose ir tam tikru laiku. Paramą jie gali rinkti rik Europos aikštėje.

„Rotušės, V.Kudirkos ir Katedros aikštės leidime nenumatytos“, – sakė Vilniaus savivaldybės Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos poskyrio vedėja V.Misiūnienė."

O tai kodėl policija negaudo ir nesulaiko tų pinigų rinkėjų, kai jie kabinėjasi prie praeivių kitur? Kas duos komandą policijai dirbti savo darbą?

Ir dar įdomu - aferistai be leidimo, bet ir be baimės naudoja garsaus prekybos tinklo MAXIMA logotipą, jiems leista rinkti pinigus to tinklo parduotuvių prieigose:

"Ant vienos skrajučių, kurias dalija organizacijos savanoriai, galima pamatyti ir prekybos tinklo „Maxima“ logotipą.

„Į įmonę kreipėsi šios organizacijos atstovai, prašydami suteikti leidimą parduotuvių prieigose rinkti aukas“, – sakė prekybos tinklo „Maxima“ atstovė spaudai Renata Saulytė.

Gavę prašymus rinkti parašus ar tuo labiau pinigines aukas, prekybos centro atstovai atsižvelgia į organizacijos tikslus ir veiklą:

„Šiuo atveju organizacija nurodo renkanti lėšas Ukrainos gyventojams, kurie nukentėjo nuo karinių operacijų rytinėje šalies dalyje.“

Ji pridūrė, kad bendrovė visada pasilieka teisę nutraukti leidimo rinkti lėšas parduotuvių prieigose galiojimą, jeigu nesilaikoma sutartų sąlygų ar yra trukdoma klientams. Apie „Maximos“ logotipo, kuris išspausdintas ant savanorių dalijamos skrajutės, panaudojimą bendrovės atstovai nebuvo įspėti.

„Taip pat norime pabrėžti, kad leidimas rinkti aukas tinklo parduotuvių prieigose pradeda galioti tik vasario mėnesį. Apie tai mes įspėjome ir labdaros ir paramos fondo „Jerzys“ atstovus“, – sakė ji."

Manau, gerbiamai Renatai Saulytei vertėtų plačiau pasidomėti - su kuo jie susidėjo.

Beje, Ukrainos spauda rašo, kad jų šalyje tokių aferistų bendradarbiavimas su prekybos centrais vyksta šitaip:

— Практически ни в одном супермаркете города ящики для сбора пожертвований не стоят бесплатно, — говорит Светлана.

— Одни руководители магазинов берут определенный процент от собранных денег. Другие — фиксированную сумму.

Как-то нам удалось договориться с одним из супермаркетов, чтобы наши волонтеры в пиковое время постояли в холле с ящиками для сбора денег в пользу детей. Пособирать деньги удалось лишь два дня. На третий день наших волонтеров выставила за двери охрана.

Оказалось, что другая организация заплатила больше, и поэтому туда пустили ее волонтеров, а с нами решили попрощаться.

---
LDiena.lt: siūlau prisiminti anksčiau publikuotą įrašą iš "įvykio vietos" - Ukrainos ATO dalyvio dienoraštis - "dalį uniformos surijo pelės", būtent tuos epizodus, kas susiję su gerą lašinių sluoksnelį per trumpą karo laiką užsiauginusį "savanorį" - pagalbos rinkėją ir perdavinėtoją.