Ukraina atsisakė išduoti kriminalinį nusikaltėlį M. Saakašvilį Gruzijai

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/02/ukra... 2015-02-19 10:33:52, skaitė 4603, komentavo 0

Ukraina atsisakė išduoti kriminalinį nusikaltėlį M. Saakašvilį Gruzijai

Generalinė Gruzijos prokuratūra vasario 17-ąją pareiškė, jog oficialiai kreipėsi į Ukrainos Generalinę prokuratūrą ryšium su ieškomo buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio ir buvusio teisingumo ministro Zurabo Adeišvili ekstradicijos, tačiau ukrainiečių pusė atsisakė juos išduoti.

Pagal Generalinės prokuratūros pareiškimą, kreipiantis su prašymu dėl ekstradicijos ji vadovavosi atitinkama tarptautine konvencija ir dvipusiu susitarimu su Ukraina suteikiant teisinę pagalbą, kurio pagrindu pusės įsipareigoja „prižiūrėti ir perduoti viena kitai paieškomus asmenis“.

„Ryšium su tuo, kad Michailui Saakašviliui ir Zurabui Adeišviliui iškelti kaltinimai ir jų atžvilgiu paskelbta paieška, tuo pat metu Adeišvili paieškomas pagal „Raudonąjį sąrašą“, o taip pat, dėl to, jog pagal gautą informaciją, nurodyti asmenys randasi Ukrainoje., Generalinė Gruzijos prokuratūra kreipėsi į Generalinę Ukrainos prokuratūrą su prašymu – nustatyti-sulaikyti nurodytus asmenis ekstradicijai.

Nežiūrint į nurodytą aukščiau aplinkybę tarp dviejų šalių eksradicijos sferoje, ukrainiečių pusė nebendradarbiavo su Generaline Gruzijos prokuratūra Michailo Saakašvilio ir Zurabo Adeišvilio ekstradicijos klausimu ir tiesiog atsisako paieškomų asmenų ekstradicijos“, – kalbama Gruzijos Generalinės prokuratūros pareiškime.

Dieną prieš tai, kai buvo paskelbtas šis pareiškimas, į Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas buvo paskirtas Gruzijos parlamento deputatas nuo opozicinio Nacionalinio judėjimo David Sakvarelidzė, kuris Gruzijos Generalinėje prokuratūroje anksčiau užėmė analogiškas pareigas 2010-1012 metais.

Keturias dienas prieš visa tai, vasario 13-ąją, Michailas Saakašvilis, kuris yra Nacionalinio judėjimo pirmininkas, ir kuriam kaip kardomoji priemonė Gruzijoje yra paskirtas suėmimas bei paskelbta paieška, Ukrainos prezidento Petro Porošenko buvo paskirtas jo paties patarėju ir Tarptautinės patariamosios tarybos pirmininku.

Zurabas Adeišvilis, kuris paieškomas ir pagal Interpolo „Raudonąjį sąrašą“, neužima jokių oficialių pareigų Ukrainoje, tačiau neformaliai dalina patarimus Ukrainos valdžiai, apie ką praneša tie gruzinų pareigūnai, kurie esamu metu dirba Kijeve.

Civil.ge“, Gruzija

Sarmatai