D.Grybauskaitė nusipirko bilietą į Davosą už minimum 71 tūkst. dolerių biudžeto lėšų

Autorius: Laisvas Laikraštis Šaltinis: http://www.laisvaslaikrastis.l... 2018-01-25 19:31:08, skaitė 2016, komentavo 5

D.Grybauskaitė nusipirko bilietą į Davosą už minimum 71 tūkst. dolerių biudžeto lėšų

Šiandien prezidentūra paskelbė, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Pasaulio ekonomikos forumo Davose įkūrėju ir valdybos pirmininku Klausu Schwabu.

Paskelbta, kad Schwabas yra vienas ryškiausių pastarųjų dešimtmečių ekonomikos mąstytojų, verslo politikos mokslininkas. Jis asmeniškai pakvietė šalies vadovę 2018 m. pradžioje apsilankyti Davoso forume. Tai bus trečias Prezidentės vizitas forume, kuriame susirenka įtakingiausi pasaulio politikai, verslininkai ir nuomonės formuotojai.

Tiesa, nepaskelbta, kad minėtas ponas tiesiog pardavinėja bilietus į šį prabangų Šveicarijos kurortą Davosą, ir kad Lietuvos mokesčių mokėtojams šis D.Grybauskaitės bilietas kainuos mažiausiai 72 tūkst. dolerių.

„New York Times“ 9NYT) neseniai rašė apie šio prabangaus klubo nario mokesčius – tam, kad gautum pakvietimą į Pasaulio ekonomikos forumą (PEF), turi būti šios organizacijos narys.

Pasak NYT, Klausas Švabas yra tikras stebukladarys, kad sugebėjo ant sniego sukurti tokį stebuklą, į kurį važiuoja žmonės, negailėdami šimtų tūkstančių eurų vien tam, kad galėtų pasakyti - „buvau Davose“.

Yra keli šios organizacijos lygiai – paprasta narystė, kuri suteikia jums vieną kvietimą į Davosą, kainuoja 50,000 Šveicarijos frankų (apie 52 tūkst. dolerių), plius mokesčiai, taigi apie 71 tūkst. Dolerių. Kadangi D.Grybauskaitė matyt į Davosą važiuos viena, tai jos vizitas Lietuvos mokesčių mokėtojams kainuos mažiausiai 71 tūkst. dolerių.

Tačiau šis bilietas atvers jums duris tik į Davoso generalinės sesijos duris. Jeigu nori būti pakviestas už velvetinių uždangų privatiems susitikimams su pramonės bosais, reikia turėti  „industrijos nario“ (“Industry Associate”) lygį. Tai kainuos 137 tūks. Dolerių, plius bilietai, iš viso apie 156 tūks. Dolerių.

Jeigu nori į tokius susitikimus eiti ne vienas, o su kolega, tavo lygis pakils iki „industrijos partnerio“ lygio. Tai jau kainuos metams $263,000, plius dviejų bilietų kaina- iš viso apie $301,000.

Jeigu nori būti strateginis partneris – keliauti į susitikimus penkiese, tai jau kainuos 527 tūks. Dolerių.

Kita vertus, ką tokia Dalia Grybauskaitė gali papasakoti ir pasigirti pasaulio pramonės šulams – gal papasakoti apie savo nemirtingą „Independence“, kai 250 mln. dolerių kainuojantį laivą išsinuomavo už 730 mln. dolerių, o visus šios aferos kaštus užkrovė visiems mokesčių gyventojams, įskaitant vaikus ir pensininkus – visi jie moka taip vadinamą 10 proc. „saugumo dedamąją“ už šilumą ir elektrą.

O gal Grybauskaitė galėtų papasakoti, kaip skolinosi milijardą dolerių iš JAV bankų už 10 proc. palūkanų, kai Tarptautinis valiutos fondas siūlė tą pačią paskolą tik už 3 proc.?

Žodžiu, Dalia Grybauskaitė Davose galėtų būti tik kaip pajuokos objektas, nes kas nesijuoktų iš tokios ekonomikos genijo, kaip mūsų prezidentė, kuri vien už apsilankymą šiame baliuje sumokės ne mažiau 71 tūkst. dolerių mokesčių mokėtojų pinigų.

Pasak šalies vadovės, tai, kad Davoso forumo įkūrėjas ir vadovas lankosi Lietuvoje, yra geriausias įrodymas, jog mūsų šalis pasaulyje vis labiau įsitvirtina kaip veržli, inovatyvi ir patikima valstybė. Lietuva gali didžiuotis šviesolaidžių internetu, kuris yra vienas greičiausių visame pasaulyje, čia gaminami lazeriai užima daugiau kaip 10 proc. pasaulio mokslinės lazerių rinkos, pagal verslo kūrimo sąlygas patenkame tarp 30 palankiausių viso pasaulio šalių, o dėl strategiškai palankios vietos ir daugiakalbių IT talentų turime vieną patraukliausių ekosistemų startuoliams kurti. Pasaulyje itin vertinama ir Lietuvos energetinės nepriklausomybės patirtis – dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto konsultuojamos tokios šalys kaip Kroatija, Indonezija, Kolumbija, Urugvajus, Brazilija, Malta, PAR.

Prezidentės teigimu, Lietuvai ypač svarbus Pasaulio ekonomikos forumo ir mūsų šalies verslo atstovų bendradarbiavimas.

Schwabo vadovaujama organizacija kasmet vertina pasaulio valstybių konkurencingumą. Todėl susitikime buvo aptartos sritys, į kurias Lietuva turėtų atkreipti didžiausią dėmesį siekdama dar labiau padidinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą pasaulyje – tai švietimo kokybės gerinimas, inovacijų plėtra, aktyvus darbas siekiant išlaikyti ir pritraukti talentus.

Susitikime taip pat daug dėmesio skirta kibernetinėms grėsmėms. Profesorius K. Schwabas pristatė idėją kitais metais Ženevoje įsteigti kibernetinio saugumo centrą. Pasak Prezidentės, užtikrindama savo kibernetinį saugumą, Lietuva jau pasiekė konkrečių rezultatų: įsteigė kibernetinio saugumo centrą, patvirtino kibernetinės gynybos planus ir reguliariai vykdo kibernetinio saugumo pratybas. Todėl naują globalų kibernetinį saugumo centrą steigiančiam K. Schwabui Lietuvos patirtis yra labai naudinga.

Pasaulio ekonomikos forume Davose kasmet susirenka įtakingiausi politikos ir verslo atstovai, tarptautinių korporacijų vadovai, visuomenininkai ir nuomonių lyderiai. Čia gimsta naujos idėjos, užmezgami tarptautiniai ryšiai, diskutuojama visam pasauliui svarbiais klausimais. Planuojama, kad kitąmet Šveicarijos mieste susitiks beveik 3 tūkst. pasaulio lyderių.

Vizito mūsų šalyje metu profesorius K. Schwabas sakys kalbą metiniame ekonomikos forume ir pristatys lietuvių kalba išleistą savo knygą „Ketvirtoji pramonės revoliucija“.