Tyrimo komisija Odesos tragedijos klausimu apkaltino vėją

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/03/tyri... 2015-03-25 15:07:31, skaitė 4265, komentavo 0

Tyrimo komisija Odesos tragedijos klausimu apkaltino vėją

LDiena.lt: išgamos.
---

Ukrainoje toliau tęsiasi tyrimas dėl tragedijos 2014-ųjų gegužės 2 dieną Odesos profsąjungų rūmuose. Tada žuvo 48 žmonės, o įvairiai nukentėjo apie 170 – žmonės šokinėjo pro langus, kad nesudegti gyviems, daugelis apsinuodijo smalkėmis. Trečiadienį speciali tyrimo komisija Kijeve paskelbė išankstinius eilės ekspertizių rezultatus, kurie buvo gauti vykdant jas tų siaubingų įvykių vietose 10 mėnesių bėgyje. Komisija priėjo išvados, kad dėl didelio aukų skaičiaus, buvusio gaisro metu – kaltas vėjas.

Specialistai išsiaiškino, kad gaisras pastate vyko dviem etapais: pirmojo metu įvyko koridorių ir laiptų aikštelių uždūmijimas. Jei šiame etape degimą būtų pavykę sustabdyti, aukų būtų pavykę išvengti. Antro etapo metu užsidegė sienos laiptų aikštelėse. Pagal ekspertų išvadas – tai įvyko dėl „staigaus dujų apykaitos krypties pakitimo“.

— Vėjo gūsiai pakeitė dujų apykaitos procesus. Tai privedė prie to, kad zona, kurioje žmonės galėjo kvėpuoti, tiesiog išnyko ir susidarė spąstai, ko pasekoje žuvo žmonės, – pareiškė spaudos konferencijos metu Komisijos narys Aleksandras Balinskis. – Oro temperatūra patalpoje tuo metu pakilo nuo 30 iki 500 laipsnių.

Priminsime, tragedija Odesoje prasidėjo nuo tarpusavio susidūrimų tarp antimaidano aktyvistų iš vienos pusės, ir Odesos bei Charkovo futbolo klubų fanų ir radikalų iš „Dešiniojo sektoriaus“, o taip pat Euromaidano aktyvistų iš kitos. Ko pasekoje ginkluoti radikalai užvijo šalies federalizacijos šalininkus į profsąjungų Rūmų pastatą, užblokavo išėjimus ir padegė.

Kai kurie taikūs aktyvistai bandė palikti aikštę prieš degantį pastatą, kad iškviesti pagalbą, tačiau žmonių nepraleido Maidano šalininkai.

Gaisras tęsėsi keletą valandų. Po to, kai gelbėjimo tarnybos atvyko į įvykio vietą, o pirmiesiems sužeistiesiems pavyko išsigauti iš degančio pastato, ekstremistai tęsė žvėriškumus prieš dešimčių žiūrovų akis. Per Odesos TV buvo parodyti kadrai, kuriuose smogikai verčia išgyvenusius sužeistuosius šliaužti per taip vadinamą gėdos koridorių.

Odesos tragedijoje ukrainiečių valdžia pradžioje apkaltino Rusiją, tačiau vėliau Kijevas pakeitė savo poziciją šiuo klausimu. Pagal naują, Ukrainos saugumo Tarnybos versiją, masinių susidūrimų organizatoriais Odesoje įvardinti buvęs Ukrainos vice-premjeras Sergejus Arbuzovas ir buvęs pajamų bei rinkliavų ministras Aleksandras Klimenko.

2014-ųjų rugsėjį, Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas užtikrino, jog visų kaltųjų dėl šios tragedijos asmenybės nustatytos, o didžioji jų dalis jau atlieka teisėtą bausmę.

lifenews.ru

Sarmatai