Praregėjimas - TSRS ugdė nacionalinę latvių kultūrą, o šiandien ji pakeista į euro-amerikonišką

Autorius: LDiena.lt Šaltinis: http://vk.com/feed?z=photo-412... 2014-09-28 11:35:32, skaitė 4899, komentavo 3

Praregėjimas - TSRS ugdė nacionalinę latvių kultūrą, o šiandien ji pakeista į euro-amerikonišką

Nuo 1991 metų latviams intensyviai buvo įteiginėjama, kad viskas kas tarybinio – blogai. Prisipažinsiu, aš pats taip galvojau iki to laiko, kol neužėmiau kultūros ministro, kuriuo tuo metu buvo Raimondas Paulsas, patarėjo posto.

Aš pradėjau susipažinti su mokymosi priemonėmis, ir paaiškėjo, jog per nepriklausomybės metus Latvija nieko neišspausdino! Visi vadovėliai – latvių kalbos, literatūros, žodynai – visi iš Tarybų Sąjungos! Lygindamas su tarybinės Latvijos palikimu, aš pamačiau, kad mūsų šiuolaikiniai lingvistai, folkloristai, kultūrologai net priartėti negali prie to, ką darė jų kolegos TSRS. O juk tai buvo didelė vertybė. Tokiu būdu aš supratau, kokiame aukštame lygyje Sąjungoje buvo latvių kultūra, kaip ją gerbė, suteikė laisvę vystytis. Šiandien mūsų kultūros nėra, ją pakeitė į euro-amerikonišką.

...Žmonės tūkstančiais palieka Latviją: namų jiems nėra, nėra darbo ir tikėjimo ateitimi. Mūsų mažai tautai tai tragedija. Kažkada mes skraidėme į kosmosą ir dainavome dainas per Jonines, o dabar mes plauname indus Londone ir galvojame, ar sugebėsime išmaitinti bent vieną vaiką.

...Man beveik 40, aš pakankamai žinomas muzikantas ir iš savo gyvenimo patirties noriu pasakyti, kad blogai – ne, labai blogai – kad Tarybų Sąjungos daugiau nėra. Vertinti tai kas prarasta pradedi su laiku ir patirtimi, savo paties akimis matydamas visą praradimo mąstą.

Renarsas Kaupersas, grupės „Brainstorm“ vokalistas, Latvija

---

LDiena.lt: trūksta tik, kad praregėjęs Renarsas sugebėtų viešai įvardinti tuos asmenis ir tas jėgas, kurios atsakingos už tragišką šiandieninės latvių ir kitų, buvusios Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjungos tautų kultūros padėtį.