R. Karbauskis: apgailestauju, kad neetiškų žiniasklaidos priemonių noras diskredituoti mane įtraukia niekuo dėtus asmenis

Autorius: Ramūnas Karbauskis Šaltinis: https://www.facebook.com/ramun... 2018-07-25 15:23:44, skaitė 605, komentavo 1

R. Karbauskis: apgailestauju, kad neetiškų žiniasklaidos priemonių noras diskredituoti mane įtraukia niekuo dėtus asmenis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipiasi į visas žiniasklaidos priemones, kurios paskelbė informaciją apie neva Ramūnui Karbauskiui priklausantį automobilį, policijos pareigūnų sustandytą Palangoje ir jį neva vairavusį kitą asmenį, kuris pažeidė kelių eismo taisykles. R. Karbauskis informuoja, kad nei jam, nei su juo siejamam verslui lrytas.lt portale minimas automobilis nepriklauso, o automobilį vairavusio asmens R. Karbauskis nepažįsta ir prašo paneigti paskelbtą informaciją, atsiprašant visuomenės, kad ji buvo suklaidinta neteisingai informaciją paskelbusių žurnalistų. 

Pasak jo, nerimą kelia tai, kad portalo lrytas.lt žurnalistai nesivargina tikrinti duomenų, skelbia melagingą informaciją, o kitos žiniasklaidos priemonės, taip pat nepatikrinusios informacijos teisingumo, skelbia tas pačias melagingas žinias. R. Karbauskis atkreipia dėmesį, jog Visuomenės informavimo etikos komisija viešai yra išreiškusi susirūpinimą, kad šio dienraščio žurnalistai aplaidžiai tikrina faktus ir šaltinius. Minėta komisija yra ne kartą konstatavusi, kad portalas Lrytas.lt pažeidžia Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatas.

Nors Lrytas.lt paskelbto straipsnio autorei, kuri domėjosi, ar R. Karbauskis tuo metu (t.y. vakar) yra Palangoje, buvo pranešta, kad LVŽS sąjungos pirmininkas nei vakar, nei kitomis dienomis šiais metais nesilankė Palangoje, o fizinio asmens (nurodant jo vardą ir pavardę), dėl kurio taip pat buvo klausta, nepažįsta, portale buvo paskelbta, esą “Palangoje pareigūnams įkliuvo Ramūno Karbauskio “Cadillac, kurį vairavo “kitas asmuo” (t.y tas pats, kurio R. Karbauskis nė nepažįsta).

"Didžiausią nuostabą kelia ne pats melagingos naujienos kūrimo ir skleidimo faktas, o tai, kad žurnalistai taip drąsiai skelbia tiek neva mano automobilio, tiek ir greta stovėjusių mašinų numerius, nors numeris yra asmens domuo, saugomas teisės aktų nustatyta tvarka. Nepriklausomai nuo neapykantos ir melo, kurį viena ar kita žiniasklaidos priemonė skleidžia mano ar kito viešo asmens atžvilgiu, būtina išvengti niekuo dėtų asmenų duomenų skelbimo" - sakė Ramūnas Karbauskis.

Dainiau Radzevičiau, kaip Lietuvos žurnalistų sąjunga vertina tokius žurnalistų darbo metodus, kai skelbiama nepatikrinta informacija, kai atsitiktines istorijas sąmoningai bandoma susieti su politikais, pamirštant net gi tai, kad tai gali pakenkti ne tik politikams, bet ir bet kuriam nėkuo dėtui žmogui ? Kas atsitiko su vertybėmis ir žurnalisto darbo metodais, kurie anksčiau žiniasklaidą paversdavo patikimu tiltu tarp informacijos turėtojų ir informacijos gavėjų ? Kur dingo žiniasklaidos prigimtiniai principai skelbti tik patikrintą informaciją ? Kodėl neveikia žiniasklaidos savireguliacija, kada kyla klausimas apie vienos ar kitos žinaisklaidos priemonės atsakomybę už melagingas publikacijas ?