Trečdalį rusų diplomatų šalyje Lietuva pavadino šnipais

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/04/trec... 2015-04-01 23:25:19, skaitė 4712, komentavo 0

Trečdalį rusų diplomatų šalyje Lietuva pavadino šnipais

grybauskaite432.jpg

Lietuvos kontržvalgyba (VSD) paskelbė ataskaitą, kurioje įvardijama, jog trečdalis šalyje esančių Rusijos diplomatų yra spec-tarnybų bendradarbiai arba jų agentai. Apie tai pirmadienį, kovo 30 praneša agentūra France-Presse.

Dokumente pažymima, jog pereitais metais iš Lietuvos įtariant šnipinėjimu buvo išsiųsti trys rusų diplomatai. Be to, Lietuvos kontržvalgybos duomenimis, Maskva vis labiau domisi karine Lietuvos struktūra.

Ataskaitoje figūruoja buvusio generalinio RF konsulo Klaipėdoje Vladimiro Malygino pavardė, kurį Vilnius vadina Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) darbuotoju.

Lietuvių spec-tarnybų duomenimis, Malyginas rinko informaciją apie plaukiojantį suskystintų dujų terminalą „Independence“. Terminalas buvo išnuomotas, kad sumažinti Baltijos šalių priklausomybę nuo rusiškų dujų tiekimo.

Vladimiras Malyginas užėmęs RF generalinio konsulo postą nuo 2012-ųjų rugsėjo, buvo prieš laiką atšauktas į Maskvą 2014-ųjų balandį.

„Mes – valstybė, besidriekianti ant NATO ribos, puolama priešiškos masinės propagandos, nustatinėjančios etnines mažumas prieš savo valstybę ir jos interesus“, – pakomentavo lietuviškųjų spec-tarnybų ataskaitą šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Anksčiau, kovo 18 dieną, su panašiu pareiškimu pasisakė Švedijos žvalgyba, pranešusi, jog trečdalis rusų diplomatų Stokholme yra spec-tarnybų darbuotojai.

RFI“, Prancūzija

sarmatas.lt komentaras:

Atrodo Lietuva pradeda išgarsėti pasaulyje dėl efektyvaus savo kontržvalgybos darbo. Gaudydama šnipus. Apie ką jau skelbia prancūzų tinklapio rusiška tarnyba. Bent čia perspjovėme likusį pasaulį. Tiesa po Švedijos, – ana perspjovė visus. Tačiau nėra ko lygint – kur Švedija, o kur Lietuva. Tuojau galėsime eksportuoti intelektinės nuosavybės produktą – šnipų ir vidaus bei išorės priešų gaudymo technologiją. Tiesa, kažin ar perspjausime tyliuosius profesionalus, apie kuriuos rašoma labai nedaug, ir tik tam tikruose tinklapiuose (tam jie ir profesionalai), tad tobulėti tikrai dar yra kur. Tikimės, jog Lietuva pasitemps ir šnipų bei valstybės priešų gaudymo lenktynėse aplenks net Švediją! Tik va klausimas – kas sekantis bus įvardintas tuo priešu, šiose priešų gaudymo lenktynėse?

Sarmatai