Ženklai, bylojantys, jog gyvenate svetimą gyvenimą

Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/zenklai... 2018-08-04 07:38:16, skaitė 574, komentavo 1

Ženklai, bylojantys, jog gyvenate svetimą gyvenimą

Visi svajojame gyvenime jaustis laisvi ir laimingi. Tačiau ateina momentas, kai žmogus susitaiko su racionaliu egzistavimu, kurį jam įperša tėvai, aplinka, televizorius. Jis pradeda sekti svetimomis nuostatomis, gyventi pagal vidutinį statistinį scenarijų, nekurdamas savo – unikalaus ir įdomaus. Pakeisti gyvenimą niekada ne vėlu, svarbiausia, kad noras būtų.

Pateikiame keletą ženklų, kurie įspėja, jog gyvenate ne savo gyvenimą, o taip pat rekomendacijas, kaip tai galima būtų pakeisti.

Jums norisi kritikuoti kitus žmones. Baisiai erzina buvusi kurso draugė, kuri nusprendė pakeisti profesiją ir jau pasiekė gerų rezultatų be atitinkamo išsilavinimo? Siutina draugas, kuris netikėtai sukūrė tinklapį ir dabar visą laiką praleidžia keliaudamas po pasaulį, publikuoja reportažus, jį visi atpažįsta gatvėse? Už tokio susierzinimo dažniausiai slypi pavydas, o pavydą gimdo jausmas, kad aš pats savęs nerealizavau ir visiškai susipainiojau gyvenime. Tai visiškai nereiškia, kad jums tuojau pat reikia kurti tinklapį. Tai viso labo reiškia, kad jums kelia susierzinimą, kad kiti žmonės surado savo gyvenimo kelią, pasiekė gerų rezultatų ir patiria malonumą iš gyvenimo. O jūs kažkodėl – ne.

Jums nuobodu. Nuobodžiaujate darbe, nuobodžiaujate su draugais, nuobodulys kankina netgi per atostogas? Nuobodulio jausmas – akivaizdus požymis, rodantis, kad negalite pilna jėga realizuoti savo potencialo. Jūs paprasčiausiai neišsiaiškinote, kokie jūsų interesai ir nepasirinkote gyvenimo kelio. O aplinkinių žmonių interesai jums netinka, dėl to ir nuobodu.

Jus erzina aplinkinių entuziazmas. Nemėgstamame darbe anksčiau ar vėliau pradeda siutinti kolegos ir viršininkai, nebesinori dirbti komandoje ar atlikti užduočių, o neįdomūs draugai sukelia agresijos priepuolius. Apatija ir susidomėjimo aplinkiniais stoka generuoja pyktį, kančias ir liūdesį, kadangi negalite realizuoti to, ką sumanėte arba to, ko trokštate gyvenime.

Pojūtis, kad viskas klostosi ne taip. Pasitaiko laikotarpių, kai viskas, ko imatės, sužlunga, lūkesčiai nepasiteisina, troškimai nesipildo. Jeigu toks laikotarpis tęsiasi pakankamai ilgai, laikas susimąstyti. Šis pojūtis – tai signalas, kad atėjo laikas keisti gyvenimą. Kai žmogus pradeda dirbti išties mėgstamą darbą, kuria tokį gyvenimą, kuris kelia jam pasitenkinimą, viskas klostosi labai lengvai ir paprastai. Atsiranda reikalingi žmonės, realizuojasi planai.

Esate linkęs eiti painiais keliais, kai siekiate tikslo. Jei kilus norui pakeisti profesiją ar persikelti gyventi į kitą šalį pradedate konstruoti baisiai sudėtingas schemas ir painius planus – aiškus ženklas, kad gyvenate ne savo gyvenimą. Jums užsiblokavo tikslų siekimo funkcija. Dėl to kelias į sėkmę darosi maksimaliai ilgas ir sunkiai įveikiamas, kad galutinai susipainiotumėte pakeliui ir nutartumėte, jog uždavinys neįgyvendinamas.

Daug dirbate, tačiau be rezultato. Mes įsitikinę, kad jeigu daug dirbsime, tai greitai gausime rezultatą. Bet jeigu neužsiimate išties mėgstamu darbu, pasiekti tikslą bus sudėtinga. Jeigu atkakliai darbuojatės, kad įtiktumėte kitiems žmonėms, o ne sau, reiškia, gyvenate ne savo gyvenimą. Jeigu jūsų darbe nėra kūrybos ir jis nekelia entuziazmo, rezultatas visada nuvils. Susikoncentruokite ties darbu, kuris teikia malonumą, tada atsiras šansų kažką pasiekti.

Jums atrodo, kad gyvenimas bėga pro šalį. Jei išeinate po darbo, jausdamas palengvėjimą ir laisvę, skubate iš svečių namo ir pamėgote buvoti vienumoje, tai signalas, kad laikas kažką keisti. Jeigu jaučiate, kad tikrasis gyvenimas verda ten, kur jūsų nėra, jei norisi vengti draugų, vadinasi, nematote savo veikloje jokios prasmės. Reikia įsiklausyti į diskomforto jausmą ir pasidaryti teisingas išvadas.

Nesinori rizikuoti. Kai gyvenate pagal kitų žmonių taisykles, jūs stengiatės apsiriboti saugiais variantais. Galbūt žmonės sakė, kad jūsų svajonės sunkiai pasiekiamos ar apskritai neįmanomos. Bet juk jie irgi turi savų interesų ir gyvenimiškų nuostatų, ir tik jūs pats žinote, kokie dalykai padarys jus laimingu. Jeigu visada renkatės saugius variantus, kai reikia rinktis profesiją, išsilavinimą, kelionę, bendravimo ratą – toks atsargumas padės išvengti skausmo ir nusivylimo, tačiau jūs niekada nepajausite tikrosios laimės ir sėkmės. Be rizikos negalėsite realizuotis kaip asmenybė ir pasiekti tikslo.

Statusas ir pinigai – jūsų svarbiausi sėkmės kriterijai. Pinigai būtini išgyvenimui, o kolegų ir artimųjų palankumas svarbūs savivertei. Tačiau žmonėms, kurie pasirinko svetimą gyvenimo scenarijų, formalūs pasiekimai tampa svarbiausiais sėkmės kriterijais. Prabangos atributai, brangios kelionės, didelis atlyginimas reikalingi, kad aplinkiniai pavydėtų. Žmonėms, kurie žengia savo keliu, irgi reikia pinigų bei pritarimo, tačiau šito jiems nepakanka, kad pajaustų pasitenkinimą – į pirmą planą išplaukia troškimas realizuoti sugebėjimus ir pasiekti išsikeltus tikslus.

Turite priklausomybę. Nusiraminate ir geriau jaučiatės po dėžutės saldainių ar poros bokalų vyno? Priklausomybė nuo maisto, alkoholio, televizoriaus – aiškus ženklas, kad gyvenate ne savo gyvenimą. Priklausomybė – tai bėgimas nuo realybės. Gaunasi, kad šiuo metu realybė jūsų netenkina.

Keli patarimai, norintiems pakeisti gyvenimą

Suprasti, kad gyvenate ne savo gyvenimą gali būti ne tik nekomfortiška, bet ir baisu. Tačiau niekada ne vėlu susirasti save ir grįžti į tikrąsias vėžes. Neverta švaistysi savo neįkainuojamo laiko nuobodžiam ir neįdomiam gyvenimui.

Būkite sąžiningas su savimi. Užduokite sau klausimą, kas iš tiesų galėtų suteikti jums laimę? Kuo užsiimtumėte šiuo momentu, jei nereikėtų rūpintis pinigais? Galbūt atviras atsakymas jus nustebins ir pasuks gyvenimą reikiama linkme.

Savo gyvenimą mes dažnai užgriozdiname nereikalingais, jėgas sekinančiais reikalais ir bendravimu. Dėl to yra prasmės pamėginti palaipsniui pašalinti iš gyvenimo pačius nemaloniausius ir daugiausiai resursų suryjančius faktorius. Liaukitės bendrauti su nemaloniais pažįstamais ir suraskite jėgų neapsikrauti nereikalingais darbais.

Pamėginkite išsiaiškinti, ko norisi šiuo konkrečiu momentu. Pavyzdžiui, ko norėtumėte vakarienei, ar kuo užsiimtumėte per išeigines. Ar tikrai norite eiti į gimtadienį, į kurį esate pakviestas, o gal darote tai tik iš mandagumo?

Išsiaiškinkite šeimos reikalus. Paklauskite savęs: ar aš darau karjerą šioje srityje dėl to, kad to noriu, ar dėl to, kad šito norėjo mano mama/žmona? Negalima leisti, kad sprendimus už jus priimtų šeima ir artimieji.

Šaltinis