20min

Straipsniai skaityti per paskutines...Strateginės aplinkybėsUkrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas atskleidė, kad nuo metų pradžios Rusija Ukrainoje numetė beveik 10 000 valdomų bombų. Jis paragino stiprinti oro gynybą ir sakė, kad Kijevas apie tai diskutuoja su sąjungininkais „kiekvieną dieną ir kiekviena proga“. Reikšdamas užuojautą žuvusiųjų ir sužeistųjų šeimoms dėl gegužės 25 d.


Darius Kuolys Jie šiandien valdo Lietuvos švietimą, mokslą ir mokslininkus. Jų rankose – jėga ir pinigai.
Oficialioje Ukrainos prezidento svetainėje buvo sukurta peticija, kuria kviečia Vakarų šalių karius į Ukrainą, kad priešintųsi Rusijos agresijai.


Žmonės, nesuprasdami kas dedasi tarp Eduardo Vaitkaus ir jo buvusio trubadūro Vaido Lekstučio, užpylė pastarąjį klausimais.


Nepaisant to, kad tai, kaip problemą, pradeda pastebėti net ir žurnalistai ar žiniasklaidos priemonės, tačiau beveik absoliučiai visos politinės partijos šią problemą arba ignoruoja, arba netgi priešingai – pasisako už dar didesnį imigracijos skatinimą. Beveik absoliučiai visos, išskyrus vieną – Nacionalinį susivienijimą, kuris apie šią problemą rėkia, kiek tik gali, bet, bent kol kas, nelabai kas girdi.Šiandien vengrų dienraštyje "Magyar Hirlap" pasirodė puikus Péter G. Fehér straipsnis "Trys Baltijos šalys nori kariauti, jos gali nušluoti save nuo žemėlapio. Estija, Lietuva ir Latvija nori, kad NATO dalyvautų kare Ukrainoje." Žemiau pateikiu šio straipsnio vertimą. https://www.magyarhirlap.hu/kulfold/20240528-a-harom-balti-allam-haborut-akar-de-sajat-magat-torolheti-le-a-terkeprol Nuotraukoje: Amerikiečių tankas Estijos ir Rusijos pasienyje. Baltijos šalys nuolat provokuoja Rusiją.Nuo 2022 metų vasario įsižiebęs karinis konfliktas Ukrainoje palaipsniui privedė prie krizės šioje šalyje. Tokios krizės, kuri realiai veda link dugno, akivaizdu, jog Ukrainai gresia tikras žlugimas jau artimiausių dviejų metų bėgyje. Per tą laiką nuo konflikto pradžios labai daug žmonių pabėgo iš Ukrainos. Bėgo nuo karinių veiksmų, ir nuo betvarkės, kuri buvo akivaizdi dar 2022 metais. Tai, kas vyksta Ukrainoje, ryškiai peržengė žmogiškumo ribas. Vienas iš tokių reiškinių: tiesiai iš savo būstų, iš gatvių ir net poliklinikų prievarta į kariuomenę velkami piliečiai.


Džiugina ir teikia viltį, kad lietuvių tautoje dar esama protaujančių žmonių, nesergančių karo šizofrenija, svetimų vėliavų ir pasturgalių bučiavimo sindromu. Vienas iš tokių yra prof.Povilas Gylys.  Vakar pasirodžiusi laida "ES - tautų bendrija ar imperija su metropolija ir kolonijomis?" teikia optimizmo: turime bent vieną protingą ir sąžiningą lietuvį politiką tarp karo kranklių, idiotų ir konformistų. Labai rekomenduoju. https://www.youtube.


Užsieniniais pinigais šeriami veikėjai, tiek politikai tiek ir kitokia sorošinė biurokratija, bando išplauti mums smegenis.В исходом коде бета-версии Telegram для Android обнаружена функция Fact Check, которая предназначена для проверки фактов.
Perrinkimo antrai kadencijai valstybės vadovo pareigoms proga Gerovės valstybės Gitaną Nausėdą pasveikino užsienio šalių vadovai.Sveikinimuose išreiškiamas lūkestis plėsti dvišalį bendradarbiavimą, tęsti produktyvų bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir NATO, drauge ir toliau remti Ukrainą, skelbia Prezidentūra.. Lenkijos prezidentas Andrzej Duda ir Prancūzijos Prezidentas Emmanuel Macron sveikino G. Nausėdą lietuvių kalba. Savo sveikinimuose jie džiaugėsi galimybe ir toliau tęsti produktyvų dvišalį bendradarbiavimą, dirbti kartu kuriant stipresnę ir atsparesnę Europą.


Įsimylėjau Eduardą lygiai taip pat kaip jūs. O meilė akla… Įsimylėjęs tu pradedi ignoruoti visus žmogaus trūkumus ir matai tik gėrį. Matai tik tai, ką nori matyti. Pateisini kiekvieną to žmogaus ve…


Norint suprasti dabartį, būtina pasinerti į praeities įvykius. Istorija kartojasi. Ji sugrįžta įvairiais bruožais ir įvykiais. Tarpukario Lenkija skelbėsi esanti palanki ir draugiška tautinėms mažumoms. 1921 m. Lenkijos Konstitucijos 109 straipsnyje tautinių mažumų teisės buvo apibrėžtos taip: „Kiekvienas pilietis turi teisę kalbėti savo kalba ir išlaikyti savo tautinį tapatumą. Atskiri valstybiniai įstatymai užtikrina Lenkijoje gyvenančioms mažumoms visapusišką ir laisvą jų tautiškumo plėtrą, leidžia visuotinės savivaldybės struktūrose jungtis į viešus teisinius autonominius vienetus.
Trims JAV piliečiams ir vienam Didžiosios Britanijos piliečiui, kuriuos praėjusią savaitę po nepavykusio bandymo įvykdyti perversmą suėmė Kongo valdžios institucijos, gali būti skirta mirties bausmė, praneša „The Times” leidinys. Gegužės 19 d. Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) ginkluotosios pajėgos sužlugdė bandymą įvykdyti perversmą. Ankstyvą rytą Kristiano Malangos vadovaujama sukilėlių grupė bandė šturmuoti dabartinio KDR prezidento Felixo Tshisekedi rezidenciją Kinšasoje. Bandymas įvykdyti perversmą nepavyko, o šeši žmonės žuvo per susišaudymą su apsaugos darbuotojais.


MES VISI ŽINOME nuotraukas ir filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuotos krūvos mirusių „žydų“, aptiktų Antrojo pasaulinio karo pabaigoje išlaisvintose „mirties stovyklose“ Dachau ir Buchenwalde, tačiau mums niekada nebuvo pasakyta, kad dauguma tų lavonų iš tikrųjų buvo. žuvusių vokiečių kareivių, kuriuos ten išmetė kaip sudėtingą britų žvalgybos operaciją, o daugelį tų baisių vaizdų nufilmavo ne kas kitas, o siaubo filmų meistras Alfredas Hitchcockas.Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) planuoja priimti naują pandemijos valdymo tarptautinę sutartį. Ši sutartis atimtų iš valstybių suverenitetą – tai yra galimybę spręsti savarankiškai pandemijų valdymo klausimus. Aš, kaip Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, pasirašiau kreipimąsi į PSO, kuriame įvardinti šios sutarties pavojai žmonėms. Gegužės 23 dieną Vašingtone įvyko ypatingai svarbus renginys – „Suvereniteto viršūnių susitikimas“ („Sovereignty Summit“), kurį surengė vienas iš JAV respublikonų partijos lyderių  senatorius Ronas Džonsonas (Ron Johnson).


dienraštyje "Magyar Hirlap"Péteris Szijjártó savo socialinės žiniasklaidos puslapyje tiesiogiai pranešė iš Briuselio. Po susitikimo su kolegomis užsienio reikalų ministras sakė, kad tai buvo paskutinis susitikimas prieš rinkimus, todėl daugeliu atžvilgių jis buvo ypatingas. Jis sakė, kad buvo jaučiamas atgalinio skaičiavimo jausmas, kuris taip pat reiškė karo atmosferos paaštrėjimą. Kai kurie Europos šalių vadovai nori įvykdyti „sąlygą“ - duoti Ukrainai daugiau pinigų ir ginklų - tačiau šių pastangų rezultatas bus tik daugiau mirčių, sakė jis.Pažiūrėjau Britų nacionalinio transliuotojo BBC interviu su Lietuvos Užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu. Jis svarbus tuo, kad parodo, kokią Lietuvą mato Vakarai ir kaip mes matome patys save. Tai du paraleliniai pasauliai. Kelia susižavėjimą BBC žurnalisto pasirengimas interviu. Žinoma, tai ne vieno žmogaus, o visos komandos darbas. BBC be didelių pastangų atskleidžia Lietuvos politikos nenuoseklumą ir prieštaravimus. Lietuvos žiniasklaida nei siekia, nei nori tai atskleisti ar parodyti. Tuos kas mėgina tai padaryti, apklijuoja Kremliaus etiketėmis.Europos Sąjungos valdžios institucijos yra pasirengusios daryti nuolaidas žemės ūkio gamintojams ir atidėti daugelio normų, įskaitant susijusias kovos su klimato kaita, įgyvendinimą, praneša „euronews” leidinys. Europos Komisija pasiūlė peržiūrėti kai kurias bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas. Siekiama palengvinti ūkininkų gyvenimą ir kartu „išlaikyti stiprią, tvarią ir konkurencingą ES žemės ūkio ir maisto politiką”. Pasak Europos Komisijos, tai „tiesioginis atsakas į šimtus prašymų, gautų iš ūkininkams ir ES valstybėms narėms atstovaujančių organizacijų”.


Seniai akivaizdu, kad Vakarams įprasta maniera žvelgti į Rusiją iš aukšto nepriklauso nuo kokių nors konkrečių politinių momentų. Pranašumo idėja slypi Vakarų civilizacijos atstovų pasąmonės gelmėse, taip pat kaip ir patologišką siaubą vakariečiams kelianti "rusų grėsme". Vienas iš vakarietiškos pasaulėžiūros ypatumų yra tai, kad viską stengiamasi unifikuoti. Europiečio ir amerikiečio supratimu, visas aplinkinis pasaulis (mokslas, religija, ekonomika, menas ir t.t.) turi būti protingai sudėliot


Antikarinė peticija jau surinko beveik 2000 parašų. Ta proga mane „demaskuoti“ nusprendė LRT tinklapis apklausdamas kokių paskatų vedamas aš pradėjau šią iniciatyą.
Kalbėdamas „DealBook“ viršūnių susitikime, Ukrainos lyderis sakė, kad milijardieriui būtų gerai, kad jis iki galo suprastų situaciją prieš paskelbdamas apie ją pareiškimus. Ukrainos prezidentas Vol…Kaip cituojama Komisijos išvadoje, M. Maldeikis teigė, „Kad Pareiškėjo partijos nariai yra fašistai, išpažįstantys fašizmo ideologiją, [ir] kad Pareiškėjo politinę kampaniją savivaldos rinkimuose rėmė prieštaringai vertinamas verslininkas Gediminas Žiemelis bei jo įmonės. Abu šie Seimo nario M.


Paukščių gripas (H5N1) įgijo naują mutaciją, susijusią su viruso prisitaikymu prie žinduolių šeimininkų ir leidžiančią jam lengviau plisti. Apie tai rašė " Daily Mail". Mutavęs virusas buvo rastas vieno Teksaso ūkio darbuotojo organizme. Ši viruso forma nebuvo aptikta pas galvijus ar laukinius paukščius. Vietos valdžios institucijų teigimu, vyras galėjo užsikrėsti vystantis akių infekcijai. Buvo baiminamasi, kad H5N1 kamienas, kuris jau sukėlė pandemiją gyvūnų pasaulyje, netrukus gali sukelti pandemiją ir tarp žmonių.rašomaviršijaMarcusas Lu iš "Visual Capitalist" diagrama (žiūr.žemiau) vaizduoja labiausiai užterštas pasaulio šalis pagal "IQAir" duomenis, suskirstytas pagal vidutinę metinę KD2,5 koncentraciją (μg/m³) 2023 m. Vienetas μg/m³ reiškia mikrogramus kubiniame metre. Kas yra KD2,5?KD2,5 - tai smulkios kietosios dalelės, kurių skersmuo ne didesnis kaip 2,5 mikrometro ir kurios gali patekti giliai į plaučius ir sukelti sveikatos problemų. 2021 m. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atnaujino oro kokybės gaires dėl KD2,5.Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad būtų „praktiškiau“ mokyti Ukrainos karius pačioje Ukrainoje, o ne NATO šalių teritorijoje. Jis neatmetė galimybės Lietuvos kariams būti koalicijos dalimi, ginant juos oro gynybos priemonėmis. „Mūsų kariai ukrainiečius Ukrainoje mokė dar prieš karą, ir tai darėme daugelį metų. Taigi grįžimas prie šios tradicijos galėtų būti visai įmanomas. Tai galėtų būti pirmasis E. Macrono iniciatyvos žingsnis”, – britų „The Guardian” leidiniui sakė ministras.


Rotscgild mire tai reiskia kad nauja reptiloidu karta ateina valdyti Europos.  Alien Reptilians: A Hidden Threat or a Hoax?


Atrodytų, lengva suprasti, kad įvedus tokią palankią sienos pažeidėjams tvarką išsiųsti atgal būtų tik pavieniai toje neturinčių dokumentų masėje atsitiktinai atskleisti nusikaltėliai ir teroristai. Negana to, siunčiami namo atvykėliai užgrūstų teismus kovodami už teisę pasilikti, o jų bylinėjimosi išlaidas, be abejo, apmokėtų jų invaziją patiriančių šalių piliečiai.Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kalbas apie jo prezidentavimo legitimumą pavadino nuobodžiomis ir teigė, kad tai jo labai netrikdo. Vladimiras Putinas dieną anksčiau pareiškė, kad V. Zelenskio legitimumas „baigėsi”. „Ukrainiečiai žino savo Konstituciją, išmano įstatymus. Mes suprantame, kad šie nelegitimaus Rusijos Federacijos prezidento pareiškimai apie Ukrainos prezidento legitimumą, atvirai kalbant, yra nuobodūs, neįdomūs…. manęs tai visiškai nejaudina”, – pakomentavo Volodymyras Zelenskis interviu Kazachstano, Kirgizijos ir Uzbekistano žiniasklaidos atstovams.


Jungtinės Valstijos „rimtai pasiryžusios užtikrinti”, kad Rusija negalėtų plėtoti naujų SGD projektų. Apie tai laikraščio „Financial Times” (FT) surengtame aukščiausiojo lygio susitikime „Commodities Summit” pareiškė už energetiką atsakingas valstybės sekretoriaus pavaduotojas Džefris Pjatas (Jeffrey Pyatt). Pranešime leidinys patikslina, kad D. Piatas pirmiausia turėjo omenyje SGD-2 projektą Arktyje. „Mūsų užduotis – užtikrinti, kad SGD-2 Arktyje žlugtų”, – cituoja FT diplomatą. D.


Šokiruojančioje filmuotoje medžiagoje iš Ajovos valstijos gegužės 21 d. matyti, kaip keli tornadai naikina didžiules vėjo turbinas. Tai dar vienas priminimas, kad vėjas nėra patikimas energijos šaltinis.Pasirašykite už Nacionalinio susivienijimo teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose birželio 9 dieną. Rusijos karas Ukrainoje dar 2022 metais atskleidė kalbų apie europines vertybes dviveidiškumą. Pirmomis karo dienomis Ukraina Vakaruose akivaizdžiai laidota, laukiant greito jos pralaimėjimo. Laimei, Ukraina atsilaikė. Labai tikėtina, kad priešingu atveju invazijos būtų sulaukusi ir Lietuva.Mėnesio aktyvių žinučių programos „Telegram” naudotojų skaičius pasiekė 900 mln. žmonių. Pusė jų žinučių programą naudoja kasdien. Apie tai pranešė „Telegram” kūrėjas Pavelas Durovas. „Telegram” pirmąjį 2024 m. ketvirtį pademonstravo teigiamą pinigų srautą ir yra pasirengusi šiais metais dirbti pelningai. Tai sustiprina mūsų, kaip nepriklausomos bendrovės, kuriai svarbiausia – jos naudotojai, poziciją”, – parašė jis. Verslininkas pridūrė, kad „Telegram” yra šešta pagal populiarumą ir šešta pagal atsisiuntimus programėlė pasaulyje, remiantis „DataAI” duomenimis.


Vyksta dar vienas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vykdomos ukrainiečių mobilizacijos etapas. Atsižvelgiant į didžiulį ginkluotės, logistikos, apmokymų trūkumą, smunkančią Ukrainos kariuomenės moralę ir į tai, kad rusai pamažu, bet užtikrintai užima vis daugiau kaimų prie fronto linijos, tai turi ne mobilizacijos, o mogilizacijos požymių. Didelė dalis ukrainiečių patikėjo Vašingtono ir Londono propaganda, kad jie gali tapti Vakarų dalimi, nematydami, kad jie bus (ir šiuo metu yra) naudojami kovai su Rusija JAV ir Didžiosios Britanijos interesais.


Vilniuje baigiama nagrinėti Lietuvos slaptųjų tarnybų iškelta suklastota baudžiamoji byla prieš Lietuvos piliečius, Kaimynystės forumo atstovus. Šiuo metu yra trys nukentėjusieji - Erika Švenčionienė, Kazimieras Juraitis ir Valerijus Ivanovas.


Pasibaigus Rusijos ir Baltarusijos deryboms, Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka padarė pareiškimus žiniasklaidai ir atsakė į žurnalistų klausimus. Žemiau - stenograma iš spaudos konferencijos taikos derybų klausimu (22:30).  V. Matvejevas: Sveiki, Aleksandrai Grigorjevičiau, Vladimirai Vladimirovičiau! Turiu klausimą apie Ukrainą.


Kviečiu paskaityti žiūrovų atsiliepimus. Apsoliuti dauguma labai kritiškai vertininą žOP "šedevrą". https://www.youtube.
Visai neblogai praėjo įmonės "Lietuvos respublika" (įmonės kodas 111105555) p-Rezidento rinkimų antras turas. Žmonėms patiko. Ypatingai Kiaukliuose – Širvintų rajone. Ten atėjo balsuoti visi iki vieno rinkėjai ir dar truputis. VISO BALSAVO 104,52 % :)))


Buvęs IBU vadovas Andersas Bessebergas nuteistas kalėti už dopingo vartojimo slėpimą. Penktadienį Norvegijos teismas buvusį Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) prezidentą Andersą Bessebergą nuteisė trejus metus ir vieną mėnesį kalėti. A. Bessebergui buvo pateikti kaltinimai pagal dešimt punktų, kurių aprašyme teismas paminėjo, kad buvęs IBU vadovas gaudavo brangių dovanų – prabangių laikrodžių, medžioklės pramogų šeimininko sąskaita ir prostitučių paslaugų. Norvegijos teismo teigimu, A. Bessebergas taip pat gavo brangių laikrodžių ir moterų Rusijoje.


Mūsų šalyje ypač populiarus ir labai dažnai cituotas buvęs Ukrainos prezidento patarėjas Aleksejus Arestovičius išsakė savo nuomonę apie Ukrainos perspektyvas. Aleksejus Arestovičius – labai gerai Lietuvoje žinomas ir populiarus žmogus. Jį dažnai kalbino Lietuvos nepriklausomi užsakomieji kanalai, didelį dėmesį nuolatos skyrė ir valstybinis transliuotojas. A. Arestovičius dar visai neseniai buvo laikytas vienu įtakingiausių Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio aplinkos žmonių, buvo paskelbęs, kad dalyvaus Ukrainos prezidento rinkimuose.


Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis (Radosław Sikorski) teigia, kad visos Europos Sąjungos šalys turėtų įvesti pašalpų apribojimus ukrainiečiams, vengiantiems atlikti savo pareigą kare Ukrainoje. Pasak R. Sikorskio, to nepadarius, ukrainiečiai, vengdami vykdyti savo pareigas, ims keliauti iš vienos ES šalies į kitą. „Netikiu, kad žmogus turi teisę gauti pašalpas už vengimą atlikti savo karinę prievolę. Tie, kurie kovoja fronte, taip pat turi žmogaus teises“, - pasakė R. Sikorskis. Ekspertai.Konstitucinis Teismas šios dienos išvadoje konstatavo, kad Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo (toliau – Stambulo Konvencija) 3 straipsnio c, d punktai, 4 straipsnio 3 dalis, 14 straipsnis neprieštarauja Konstitucijai. Išvadoje pažymėta, kad pagrindinis Konvencijos tikslas – apsaugoti moteris nuo visų formų smurto, užkirsti kelią smurtui prieš moteris ir smurtui artimoje aplinkoje, patraukti jo vykdytojus baudžiamojon atsakomybėn.


Lietuvių seksistai ir Ukrainoje seksistai. Gaila, kad merginos nepaminėjo jas įžeidinėjusio lietuvių kariškio pavardės, bet tikiuosi, kažkaip jį žinutė pasieks.


Europos Komisija pradėjo oficialų tyrimą dėl programėlės „Tiktok Lite”. Europos Komisija mano, kad kai kurios jos funkcijos lemia naudotojų, ypač vaikų, priklausomybę nuo jos. Bendrovė į Europos Komisijos teiginius turi atsakyti iki balandžio 24 d. Jei atsakymas bus nepatenkinamas, programėlė ES gali būti užblokuota jau kitą dieną. Programėlė yra „Tiktok Lite” – lengvoji socialinio tinklo „Tiktok” versija. Ji naudoja mažiau naudotojų asmens duomenų ir užima mažiau vietos mobiliuosiuose įrenginiuose. Praėjusią savaitę programėlė pradėta naudoti Prancūzijoje ir Ispanijoje.


Ukrainos valdžios institucijos atsisakė tvarkyti „tarptautinių karo rėmėjų” sąrašą dėl Kinijos ir Prancūzijos spaudimo, savo šaltinius cituoja „Reuters” agentūra. Pasak jų, jau šiandien, kovo 22 d., Kijevas gali uždaryti interneto svetainę, kurioje buvo paskelbtas sąrašas. Vienas iš agentūros pašnekovų teigia, kad Austrija ir Vengrija taip pat darė spaudimą Ukrainai šiuo klausimu. Kitas šaltinis paaiškino, kad visos minėtos šalys buvo nepatenkintos, kad jų įmonės buvo įtrauktos į sąrašą, nors jos remia Kijevą.


Kai Lietuva paskelbė Nepriklausomybę, SSRS Lietuvai įvedė blokadą (kurią kažkaip diduma pamiršo, o atminties jiems neatkuria net „neužmirštuolės” atlapuose ir avataruose…). Ėmė trūkti benzino ir prekių, kurių Lietuvoje negamino. Bet ir tada Lietuvoje netrūko maisto, o degalų stygių buvo mėginama kompensuoti senais metodais – „dujų generatoriais”, montuojamais tame tarpe sunkvežimiuose. Dujų, gaunamų deginant malkas… Ir Lietuva, nepaisant sovietinės blokados, atsilaikė. Nes turėjo atsilaikymui reikalingą bazę – stiprią maisto pramonę, kuri moksliškai sakant, buvo decentralizuota.Tęsiantis sisteminės žiniasklaidos isterijai ir nepagrįsto šmeižto prieš mus, nacionaldarbininkus, kampanijai, o taip pat ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui, Artūrui Paulauskui, nusprendus kreiptis į Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl mūsų idėjas propaguojančių informacinių lapelių platinimo Lietuvos miestuose, galime džiugiai pasakyti, jog sulaukiame palaikymo iš užsienyje esančių bendraminčių asmenų bei organizacijų. Šiame tarpe yra ir italų patriotinio


Lenkijos ir Ukrainos prezidentams vis dar nepavyksta užbaigti jau beveik aštuonis dešimtmečius besitęsiančio ginčo dėl mažiausiai pusantro šimto tūkstančių Lenkijos civilių gyventojų nužudymo aplinkybių. Dabar abi šalys yra artimos sąjungininkės, tačiau ukrainiečių žudynės Voluinėje Antrojo pasaulinio karo metais kelia didelę įtampą abiejų šalių santykiuose. Nuotraukoje: Ukrainos ultranacionalistai Kijeve švenčia Ukrainos sukilėlių armiją, nacistinės Vokietijos sąjungininkę Antrajame pasauliniame kare.


Pasirašymas internetu, spausti čia Dėl pasirašymo lapuose, parašų rinkimo lapų išdavimo ir rinkimo organizavimo kreiptis: Vilnius – Kęstutis Krikštaponis, tel. 8 618 30733 Oksana Pročkailo, tel. 8 …


Lenkijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai Varšuvoje sulaikė buvusį vidaus reikalų ministrą Mariuszą Kaminskį ir jo buvusį pavaduotoją Maciejų Wonsiką. Kaip praneša „Polskie radio„, Mariuszas Kaminskis ir Maciejus Wonsikas buvo sulaikyti prezidento rūmuose, kur dalyvavo valstybės vadovo Andrzejaus Dudos patarėjų paskyrimo ceremonijoje. Lenkijos vidaus reikalų ministerijos teigimu, buvęs ministras ir jo buvęs pavaduotojas buvo sulaikyti „pagal teismo nutartį”. Kaminskis ir Wonsikas ėjo ministrų pareigas 2019-2023 m.


Kol mes internete piktinamės pribaltikos naciais ir jų niekšybėmis, pribaltikos geležinkeliai didina prekių tranzitą iš Kazachstano ir kitų buvusių tarybinių Vidurinės Azijos bei Kaukazo respublikų. Per gimtuosius uostus.
Skirkite 0,6 proc. GPM Nacionaliniam susivienijimui ir 1,2 proc Pro Patria sambūriui. Parama partijai yra atskira nuo 1,2 proc., kuriuos galima skirti visuomeninėms organizacijoms.Ispanijos žemieji parlamento rūmai balsavo už įstatymo projektą, kurį priėmus Senate, pusė milijono nelegalių migrantų bus įteisinti ir galės gauti Ispanijos pilietybę.


Kad rusai mūsų jau nepuola supratome, apsilankę kariuomenės šventėje Marijampolėje gegužės 17–ą dieną, sekmadienį. Matyt, tai ir buvo svarbiausias tiek vidaus, tiek tarptautinis įvykis. Nei vienoje nei Grybauskaitės, nei Oleko kalboje (o abu politikai šventėje pasisakė po du kartus) nė karto nenuskambėjo nei Rusijos, nei Putino vardai.Lietuvos vyriausybė (KAM) praėjusių metų pabaigoje pasirašė sutartį dėl „AeroVironment“ gaminamų „Switchblade 600“ kovinių dronų pirkimo iš JAV Vyriausybės. Gamyklos „AeroVironment“ vadovas Wahidas Nawabi ministrą, Arvydą Anušauską, patikino, kad dronai bus pristatyti 2024 metais. „Esame pirmoji šalis pasaulyje po pačios JAV, perkanti naujuosius  kovinius dronus „Switchblade“. Tai bus itin reikšmingai mūsų kariuomenę sustiprinsiantis perdislokuojamas pajėgumas, įgalinsiantis naikinti šarvuotą priešo techniką iki 40 kilometrų atstumu.Amerikiečių žurnalas „Time” paskelbė trumpąjį pretendentų į „Metų žmogus” titulą sąrašą. Į jį pateko devyni žmonės, tarp jų – Didžiosios Britanijos karalius Karolis III, lėlė Barbė ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. „Metų žmogumi” pagal „Time” kasmet išrenkamas asmuo, grupė ar sąvoka, kurie dažniausiai formavo naujienų antraštes, neatsižvelgiant į jų savybes”, – rašoma „Time” apžvalgoje.


1990 metais Lietuva politiniu ir teritoriniu klausimu tapo laisva demokratiniais pagrindais atkurta Respublika. Nors Lietuva tapo politiškai nepriklausoma,  energetinis priklausomumas nuo Rusijos buvo itin didelis, o tai, kaip suprato Lietuva ir kitos Baltijos valstybės, buvo tik esama ir, galimai viena iš priemonių ateityje Rusijai „siųsti“ į Lietuvą ne tik dujas, bet ir savo įtaką. Todėl nenuostabu, jog Lietuva šiandien yra orientuota būti absoliučiai nepriklausoma nuo Rusijos energetikos.


Globalistinė Briuselio vadovybė "turi pasitraukti" ir "nenusipelno dar vieno šanso", pareiškė Vengrijos premjeras V. Orbanas penktadienį Budapešte, pradėdamas Europos Parlamento rinkimų kampaniją.  "Briuselyje reikia permainų!" skelbė premjeras Viktoras Orbanas, sakydamas dienraščiui " Magyar Nemzet": "Mes turime užimti Briuselį, nustumti į šalį jo biurokratus ir perimti reikalus į savo rankas. Jei to nepadarysime, ne tik Europa, bet ir mes, vengrai, sumokėsime didelę kainą už Briuselio vadovų nekompetenciją ir bejėgiškumą." Penktadienį savo partijos "Fidesz" nariams Orbanas sakė, kad birželio mėn.


Kandinsky 2.2 Nuo koronaviruso iki bręstančio karo Nigeryje – Vakarų naratyvo krizė akivaizdi, sako straipsnio „UnHerd” portale autorius. Niekas nežino, kur eiti toliau ir kuo tikėti. Visuomenė dreifuoja kankinančiose abejonėse, ją paralyžiuoja tvyrantis įtarimas, kad Vakarai galutinai prarado ryšį su realybe. Nuo pat psichoanalizės atsiradimo XIX a. pabaigoje filosofai, psichologai, istorikai ir kultūros teoretikai desperatiškai ieškojo prieglobsčio vadinamuosiuose „naratyvuose”. Viso pasaulio universitetų auditorijose šiuo miglotu terminu bandoma apibūdinti pačią mūsų tikrovę.


Lapkričio 27 dieną Kauno apygardos teismas nuosprendžiu nuteisė 4 kaltinamuosius Antaną Kandrotą, Andrių Šarkauską, Romą Jablonskį  ir Audrių Rutę  už panaikinimą apgaule mokėti didelės vertės turtinę prievolę.
Beje, apie sumanymą tėvai nebuvo informuoti. Sužinojo netiesiogiai ir mokykla buvo priversta informuoti apie ši ketinimą. Atkreipiu dėmesį: ne atsiklausti leidimo, bet informuoti. Praeitą savaitgalį Marijampolės marijonų (katalikiška) gimnazija nuvežė mokinius į spektaklį "Lė-kiau-lė-kiau" Kauno dramos centre. Šiuo atveju apie edukacinę išvyką tėvai išvis nebuvo informuoti. Paaiškėjo, kad spektaklyje pateikiamas paauglių pasaulis apima ir scenoje besibučiuojančias lesbietes.


Vyriausybės premjerė Ingrida Šimonytė sveikina (turbūt piliečius) gegužės 7-ąją Lietuvoje minimos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga. „Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną nuoširdžiai sveikinu visus, puoselėjančius laisvą žodį ir jo kūrybinę, demokratinę ir kultūrinę galią” – vardija siekiamybę I.Šimonytė. „Ją mums primena ankstyvosios lietuviškos spaudos pagalba įliepsnojęs tautinis sąjūdis ir tai, kokią reikšmę spauda turėjo modernios Lietuvos valstybės idėjos virsmui kūnu, rezistencijai okupacijų metu ir nepriklausomybės atkūrimui.Vokiečių Youtube-kanalas von EPOCH TIMES/Frontal+ sausio 2 dieną paskelbė video https://youtu.be/o5Pv1FHYGLI, kuriame pasakojama apie skiepijimo Pfizer/BioNtech vakcina pasekmes. Portale Pi-news rašoma, kad šis video gali būti Youtube kanalo pašalintas, todėl pateikia šio video siužeto turinio perpasakojimą.

Vyriausybė yra pasirengusi padėti Kijevo režimui suformuoti naują kariuomenę iš Ukrainos piliečių, kurie po 2022 m. vasario mėn. pabėgo į Lietuvą. Tai šalies prezidentė sakė komentuodama pranešimus, kad Ukrainos konsulatai "dėl techninių priežasčių" sustabdė pasų išdavimą 18-60 metų vyrams.


Istorija tokia: liepos 23-iosios vakarą, Liepojoje, įgriuvo valymo įrenginių pirminio valymo rezervuaro siena, dėl ko dalis nevalytų nuotekų pateko į Baltijos jūrą.
Tai, kad Vakarai nesiunčia ginklų Kijevui, padeda Putinui laimėti karą. Jamie Dettmer yra "POLITICO Europe" nuomonių redaktorius. Paklauskite Ukrainos kario, ar jis vis dar tiki, kad Vakarai palaikys Kijevą "tiek, kiek reikės". Šis pažadas skamba tuščiai, kai praėjo keturios savaitės nuo tada, kai tavo artilerijos dalinys paskutinį kartą galėjo paleisti sviedinį, kaip skundėsi vienas karys iš fronto linijos. Ne tik dėl to, kad Ukrainos pajėgoms trūksta amunicijos. Vakarų delsimas siųsti pagalbą reiškia, kad šaliai pavojingai trūksta dar daugiau, nei šovinių: kovinės dvasios, reikalingos pergalei.


На Украине строят новые и расширяют имеющиеся кладбища на 1,5 миллиона захоронений. Припомним заявление Зеленского о том, что военное командование Украины хочет мобилизовать как можно больше людей.


D. Trumpas sulaukė antros nominacijos 2021 metų Nobelio taikos premijai, nes padėjo Serbijai ir Kosovui normalizuoti ekonominius santykius. Antrosios nominacijos prezidentas sulaukė praėjus vos kelioms dienoms po to, kai jis buvo nominuotas už savo vaidmenį Jungtinių Arabų Emyratų ir Izraelio taikos susitarime. D.Trumpo nominaciją pasiūlė Švedijos parlamento narys Magnusas Jacobssonas, kuris penktadienį paskelbė, jog skiria nominaciją  D.V. V. Putinas savo kalboje sakė, kad per bandymus sužlugdyti rinkimus, pasienyje žuvo iki 800 ukro vojakų, įskaitant daugybę kolaborantų. Buvo duotas įsakymas su kolaborantais visada elgtis taip, lyg jie būtų ginkluoti.Neįtikėtina, bet vakar per pusdienį uždirbau 500 eurų. Tiek pinigų liko mano kišenėje, kai pats nusipirkau ir į šulinį įkaliau adatą, už kurią su visu darbu vadinamieji specialistai iš manęs prašė 600 eurų. Bet kai ėmiausi pats, adata su visais vamzdžiais ir atbuliniu vožtuvu man tekainavo 85 eurus. Taigi uždirbau netgi daugiau, nei 500.Akivaizdu, kad tariamieji specialistai su tokiomis kainomis ieško kvailių. Matyt, randa, jeigu prašo tokių sumų. Todėl skubu papasakoti: nesileiskite mulkinami. Tai - jokie specialistai, tai paprasčiausi sukčiai. Įkalti metalinį vamzdį į šulinio dugną nereikia jokios sp...


kaunieciams.ltUkrainos karinė žvalgyba sugalvojo terminą “denaftafikacija” (t. y. naftos išvežimas iš Rusijos) kaip priešpriešą Kremliaus deklaruojamam denacifikacijos Ukrainoje tikslui. Kijevo kampanija, nukreipta prieš Rusijos energetinius aktyvus, pasirodo esanti sėkmingesnė nei Maskvos požiūris. Nors Rusijos pusė ir toliau puola Ukrainos civilinę infrastruktūrą, Ukrainos pajėgos vis dažniau rengia smūgius prieš karinius objektus Rusijoje.Pasirašykite už Nacionalinio susivienijimo teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose birželio 9 dieną. Abu klausimai Nacionaliniam susivienijimui, kuris pasisako už griežtesnę ES išorinių sienų kontrolę ir neteisėtos migracijos į ES stabdymą, o taip pat prieš genderistinės ideologijos ES šalyse narėse diegimą (įskaitant ir radikaliojo feminizmo pastangas sukonstruoti ir įteisinti neegzistuojančias žmogaus teises), yra ypatingos svarbos.


Vytauto Radžvilo vadovaujama partija „Nacionalinis susivienijimas“ skelbia, kad „artėja Europos likimui ir Lietuvos ateičiai lemiamai svarbūs rinkimai į Europos parlamentą“.„Juose dalyvaudami siekiame glaustai ir tiksliai perteikti šalies piliečiams tris svarbiausias mus įkvepiančios ir vedančios į priekį ES ir Lietuvos ateities vizijos kelrodes gaires“, - skelbia partija. Minėtos gairės yra šios: • Lietuvos geopolitinė vieta vis nesaugesniame pasaulyje: Lietuva – tik vieningos, laisvos ir lygiateisės Europos tvirtovėje.Prancūzija laikosi griežtos pozicijos Ukrainos kare, bet kartu didina suskystintų gamtinių dujų importą iš Rusijos. Kokia sankcijų nauda?  Pačioje Rusijos puolimo Ukrainoje pradžioje Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas stojo Ukrainos pusėn. Tačiau nors Prancūzija vis dar garsiai protestuoja prieš Rusijos karinį puolimą, jos importuojamų rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SGD) kiekis didėja. Tai rodo naujausi analitinio centro "Centre for Research for Energy and Clean Air"(CREA) duomenys.


Kaip sakoma, daugiau jokio telemaratono nebebus. Nebebus kiauromis paromis liejamos fašistinės propogandos. Ukrainos gyventojų atzombinimas tęsiasi.


„Didįjį Penktadienį, kada vyriausieji stambiausio Kipro banko vadybininkai buvo graikų pravoslavų bažnyčiose, staiga ėmė vibruoti jų telefonai. Stambiausias banko akcininkas, rusų oligarchas Viktoras Vekselbergas, tik ką pateko į JAV finansų ministerijos paskelbtų sankcijų poveikio zoną“, – pasakoja The Wall Street Journal korespondentai, Nektaria Stamouli ir Drew Hinshaw. „Bank of Cyprus vadybininkai skubiai susirinko, kad sudarytų laišką, pranešantį investuotojui-milijardieriui, kad jis turi pasiimti iš banko savo pinigus.Kaip vilkas, pakliuvęs į spastus, nukanda leteną, taip okrainiečiai masiškai atsikrato NATO getu paverstos šalies pilietybės.Pramogos Tiktoke

@ragelskis.laurynas

Mūsų bendruomenė Feisbuke

....


....
Paveiksliukai


Video

Orai

Draugai

Laisva informacija - laisvas žmogus!

Švieskis


....